Montreal urval výhru v prodloužení, přestože hrál bez trenéra

Hokejisté Montrealu Canadiens jdou v semifinálové sérii NHL do vedení. V noci si poradili s Vegas Golden Knights v prodloužení. Kanadský celek hrál přitom bez svého trenéra, který měl pozitivní test na koronavirus.

Vyrovnaná série se za stavu 1:1 přesunula do Montrealu, kde hrál americký celek po dlouhých patnácti měsících. Sledovat tuto bitvu mohlo tři a půl tisíce diváků v ochozech. Ti ale nemohli vidět trenéra Dominique Ducharma, jelikož ten měl pozitivní test na covid-19. Nepomohla mu ani částečně prodělaná vakcinace.

Jeho role se tak ujal Luke Richardson a mohl sledovat, kterak soupeř Nicolas Roy v 24. minutě posílá hosty do vedení. Jenže to mělo jepičí život, ještě ve stejné minutě totiž srovnal mladík Caufield.

V třetí části poslal hosty opět do vedení obránce Pietrangelo a druhou asistenci si připsal uzdravený Tomáš Nosek. Byl to pro něj první bod v letošním play-off.

Domácím ale vyšel závěrečný tlak, který dvě minuty před sirénou využil po hrubé chybě gólmana Fleuryho Josh Anderson. Stejný hráč poté v prodloužení ujel za obranu spolu s Paulem Byronem a zakončil únik dvou na nikoho vítězným gólem. Hrdinou zápasu byl Carey Price, který pochytal 43 střel hostů.

Výsledek semifinále play-off NHL:

Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) - stav série 2:1
Branky: 24. Caufield, 59. a 73. Anderson - 24. Roy, 43. Pietrangelo (NOSEK)