Motorsport

V Hustopečích byl nejrychlejší Pech. Rallye zde vyhrál už počtvrté

Nestárnoucí Václav Pech vyhrál rallye Hustopeče a před polovinou sezony se vrátil do hry o mistrovský titul. V napínavém závěru porazil o šest vteřin Jana Kopeckého.

44letý Václav Pech prolomil velkou smůlu z úvodu sezony a mezi vinicemi slavil první letošní výhru, navíc poprvé i s diváky.

"Je to radost, jsme šťastní, dva dny jsme se tu honili úplně natvrdo bez jakýkoliv rezervy a k chybě bylo hrozně blízko,“ radoval se Pech, který v Hustopečích vyhrál už počtvrté v kariéře.

Šumavský vlk se na třetí zastávce MČR nejlépe popral s extrémními vedry, kdy teplota v závodničkách bez klimatizace rostla přes 60 stupňů. O šest sekund druhý Jan Kopecký v poslední erzetě trefil kámen a ztratil. Třetí byl se ztrátou 28 sekund Filip Mareš.