MotoGP

Márquez poprvé po comebacku vyhrál, Salače znovu zradila motorka

Šampion MotoGP Marc Márquez je zpátky! 581 dnů se nepostavil na stupně vítězů, především kvůli zranění, ale nyní se v Německu opět postavil na stupeň nejvyšší. Filip Salač v Moto3 nevyužil své pole position a kvůli problémům se svým strojem ukončil závod předčasně zajetím do boxů.

Loni v prvním závodě Marc Márquez upadl a zbytek sezony dával dohromady svou zlomenou ruku. Kvůli operacím nestihl ani letošní první dva závody a v pěti dalších skončil nejlépe sedmý.

Teď se ale vrátil do německého Sachsenringu, kde je od roku 2010 neporažen, a znovu se postavil na vrchol stupňů vítězů. Márquez v Německu vyhrál jednou v kategorii Moto3, poté oba závody v Moto2 a vyhrál  zde i všech 7 závodů v MotoGP, nyní poosmé. Loni se v Sachsenringu nejelo, takže v královské kubatuře je zde stejný vítěz od roku 2013.

Šestinásobný mistr světa v kategorii MotoGP si v kvalifikaci vyjel páté místo na startu, ale na své oblíbené trati se vypořádal se všemi soupeři a druhého Oliveiru pokořil o více než sekundu a půl.

Salač začínal závod poprvé v životě na prvním místě a do první zatáčky vjížděl jako první, jenže stroj mu nejel ideálně a soupeři ho začali předjíždět jeden za druhým.

Když už se propadl mimo bodované pozice, zajel Salač do boxů a podruhé v řadě kvůli technickým potížím nedokončil závod.