Motosport

Šokující změna v Moto3! Salač končí v týmu, nahradí zesnulého jezdce

V posledním závodě seriálu MotoGP v Německu Filip Salač vybojoval svou první pole position v životě. Následný závod ale nedokončil, a tím se také rozloučil s týmem Snipers. Po vzájemné dohodě totiž odchází do týmu PrüstelGP, kde nahradí zesnulého Jasona Dupasquiera.

Salač za Prüstel jezdil už v minulosti, ale minulou a současnou sezonu už působil pod hlavičkou Snipers týmu na stroji značky Honda. Nyní se tedy vrátí na KTM.

"Poslední období bylo pro mě demotivující. Potřebuji změnu a nový impuls, proto jsme se se současným týmem oboustranně domluvili na ukončení smlouvy," prohlásil Salač, který kvůli technickým problémům nedokončil poslední dva závody.

"Vzájemně jsme se s Filipem Salačem dohodli, že v sezóně 2021 nebudeme pokračovat ve spolupráci," potvrdil Mirko Cecchini, majitel Snipers Teamu, a vzkázal: "Českému jezdci jsme vděčni za výsledky a emoce, které jsme spolu během dvou sezón zažili. Filipovi přejeme skvělou budoucnost v jeho kariéře."

 

Související obsah

Následující víkend Salač bude mít volno, ale po červencové pauze už se vrátí do Prüstelu. "Nejdu do neznáma. Vracím se k týmu se stejnou a odzkoušenou crew, s jakou jsem jezdil v roce 2019 svoji první sezónu v Moto3. A já mám za sebou další dva roky zkušeností. Hodně jsem zvažoval a věřím, že právě tohle je pro mě správným krokem, novou motivací, kterou teď potřebuji," prohlásil český jezdec, jenž letos druhým místem ve Francii vylepšil své kariérní maximum.

Salače už stihl přivítat i jeho staronový tým. "Po několika smutných týdnech našeho týmu se těšíme na další spolupráci s Filipem Salačem, která začne prvním závodem v Rakousku a potrvá až do konce sezony. V závěru roku 2019 nás opustil a odešel do týmu Snipers na motocykl Honda. Myslíme si ale, že Filip je zkušený jezdec a na KTM se dokáže adaptovat opravdu rychle. Závodit na místě Jasona pro Filipa nebude jednoduché, ale on to určitě zvládne," věří svému novému svěřenci Florian Prüstel, ředitel stáje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motosport

Důležité Události