Fotbal

Fotbalové ikony se shodují: Venkovní góly byly zajímavější, změně nerozumí

Ve čtvrtek odpoledne schválila UEFA změnu v evropském fotbale, kde nově nebudou hrát roli venkovní góly. Společnost toto rozhodnutí rozdělilo, proti je i dvojice exreprezentantů Vladimír Šmicer a Tomáš Ujfaluši.

S novinkou přišel prezident organizace UEFA Čeferin, který chce pomoci fotbalu. "Dopad pravidla je nyní v rozporu s jeho původním účelem, protože ve skutečnosti odrazuje domácí týmy - zejména v prvních zápasech - od útoku, protože se obávají inkasovat gól, který by poskytl jejich soupeřům zásadní výhodu," pronesl v oficiálním prohlášení.

Pravidlo gólů venku bylo ovšem u někoho velice oblíbené. "Upřímně jsem to pravidlo měl rád, bylo to zajímavé. Řada zápasů se měnila v průběhu především odvet. Myslím si, že nyní nastane více prodloužení, protože často ty zápasy končily vyrovnaným výsledkem,” řekl vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer.

"Mně se to líbilo a neměnil bych to, ale uvidíme, jak to bude vypadat," řekl Šmicer, k jehož názoru se přidal i bývalý obránce Tomáš Ujfaluši. "Lidé i fanoušci si na to nakonec zvyknou, ale moc nerozumím tomu, proč se ta změna děje."

Související obsah

Bývalý záložník Slavie či Liverpoolu ale nečeká, že by se od taktizování odpustilo: "Myslím si, že se bude taktizovat stejně, jako s tím pravidlem o venkovních brankách. Venkovní týmy pokaždé chtěly dát branku, protože věděly, jak je to pro ně důležité. To se teď moc dít nebude."

"Všichni hráči i fanoušci na to byli zvyklí a každý kalkuloval, kolik jsme dali branek venku a v jaké jsme výhodě. Přeci jen domácí prostředí trochu přidá, je to ten dvanáctý hráč," komentoval změnu pravidla Tomáš Ujfaluši.
 

VIDEO: Parádní branka padla v Copa América, kde se takhle prosadil Kolumbijec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události