MMA

Fjodor Jemeljaněnko se vrací! Jeden z nejlepších, říká o něm Procházka

Fjodor Jemeljaněnko
Fjodor Jemeljaněnko | Zdroj: Profimedia

Americká organizace Bellator na mimořádné tiskové konferenci oznámila důležitou novinku. Legenda s velkým “L“ bojových sportů Fjodor Jemeljaněnko (39-6-1NC) se vrací do klece.

Prezident organizace Scott Coker před galavečerem Bellator 261, který můžete sledovat už dnes večer na Nova Sport 2 a Voyo od 23:55, uspořádal mimořádnou tiskovou konferenci. Zde padlo důležité oznámení.

"23. října, bude Bellator v Rusku. Hlavní zápas večera bude Fjodor Jemeljaněnko," je volný překlad slov šéfa organizace. Ruskému bijci zbývají ve smlouvě dva zápasy. Kdo bude jeho soupeřem organizace oznámí později.

Související obsah

Do Ruska se Bellator chystá vůbec poprvé, ale americkou půdu opustil již dříve. Na kontě má turnaje v Japonsku, Itálii či v izraelském Tel Avivu. Coker také oznámil, že kartu plánuje zaplnit ruskými talenty. Na jedné kartě by tak spolu s Jemeljaněnkem mohli vystoupit i jeho svěřenci Vadim a Viktor Němkovovi.
 

Zdroj: ProfimediaČtyřiačtyřicetiletý Fjodor Jemeljaněnko, přezdívaný také Poslední císař, je považován za jednoho z nejlepších zápasníků těžké váhy i napříč kategoriemi.
 

V profesionální MMA kariéře nasbíral 46 zápasů, 39 jich vyhrál, z toho 30 před limitem, jednou z klece odešel s výsledkem “No contest“ a jen šestkrát odešel poražený. Kromě MMA získal bezpočet medailí v judu a sambu. Naposledy zápasil 29. prosince 2019, kdy ukončil Quintona Johnsona.


Vzorem byl pro mnohé zápasníky, včetně českého samuraje Jiřího Procházky. “Dá se říct, že od úplných počátků MMA, které vznikaly v japonské organizaci Pride, americké Strikeforce, Bellatoru a UFC, tak on kromě UFC působil všude a kraloval, a to nádherným stylem. Podroboval si všechny soupeře a vynikal svou chytrostí. Musím říct, že byl neobyčejně technický. Za mě jeden z nejlepších bojovníků vůbec,“ řekl Procházka na účet Jemeljaněnka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události