Tenis

Málo se snažíš, napomenul rozhodčí tenistu Paira. Nadávali mu i diváci

Málo se snažíš, napomenul rozhodčí tenistu Paira. Nadávali mu i diváci
Zdroj: Profimedia

Francouzský tenista Benoit Paire opět vzbudil rozruch. Tentokrát ho dokonce rozhodčí musel na konci zápasu napomínat, že se málo snaží a jeho chování je nesportovní. Následně si musel vyslechnout i kritiku z publika. Pro Paira to byla už sedmá prohra v řadě.

Benoit Paire byl vždy bouřlivák s nevyzpytatelným chováním, ale poslední rok se to u něj stupňuje. Vygradovalo to tím, že mu byl zakázán start na Olympijských hrách v Tokiu. Dvaatřicetiletý hráč si z toho ale nic nedělá a ve svém extravagantním chování pokračuje. 

V prvním kole proti Argentinci Schwartzmanovi prohrával jasně 3:6, 4:6 a 0:5 a zcela evidentně nevěřil, že utkání může otočit. Poslední gem totiž očividně odflákl, když jeho první dva returny zamířily doprostřed sítě. 

Související obsah

Poté dostal od rozhodčího varování, že jeho chování neodpovídá významnosti turnaje. Paire se k němu následně vydal a žádal lékařské ošetření. "Nezavolám ti doktora, měl by ses chovat více sportovně. Musíš se snažit, abys předváděl to nejlepší," upozornil francouzského hráče. 

Paire se následně vrátil na kurt a teatrálně s hlasitým výkřikem předstíral, že se snaží. Kromě rozhodčího to schytal také od diváků. "Plýtváš naším časem," zakřičel na něj jeden z nich. Francouzský tenista si z toho ale nic nedělal. "Lidi mi jsou ukradení. Hraju jen kvůli sobě, tak to prostě je," prohlásil chladně na tiskové konferenci po zápase. 

Rafael Nadal vynechává Wimbledon a nepojede ani Olympijské hry. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události