Rafael Benitez

Pikantní příchod do Evertonu. Karamelek se ujme legenda rivalů

Pikantní příchod do Evertonu. Karamelek se ujme legenda rivalů
Rafael Benítez Zdroj: profimedia.cz

Everton má nového trenéra a jedná se o velmi pikantní záležitost. Na jeho lavičku totiž usedne Rafael Benítez, který má svoji minulost významně spjatou s konkurenčním Liverpoolem, se kterým v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů.

61letý Španěl na lavičce Karamelek nahradí Carla Ancelottiho, který odešel do Realu Madrid. S klubem podepsal tříletou smlouvu. "Rafu jsme angažovali, protože věříme, že do našeho klubu přinese úspěch. Abych to řekl jednoduše, chceme být na čele tabulky a bojovat o trofeje. Rafa je rozený vítěz s obrozskými zkušenostmi na mezinárodní scéně a jsme si jisti, že je tím pravým pro nás," je o své volbě přesvědčen majitel klubu Farhad Moshiri.

"Jsem šťastný, že budu trénovat Everton. Nadchlo mě, jaké ambice klub má a jakou touhu projevují majitelé po trofejích v tomto historickém klubu. Jsem odhodlán odehrát velkou roli v jejich plánech," řekl Benitez po podpisu nové smlouvy.

Související obsah

Benítéz má za sebou řadu úspěchů. Kromě zmíněné Ligy mistrů vyhrál Pohár UEFA, Evropskou ligu nebo dvakrát španělskou ligu s Valencií. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rafael Benitez

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.