Fotbal

Evertonu došla trpělivost. Nevítaný Benítez končí po šesti měsících

Evertonu došla trpělivost. Nevítaný Benítez končí po šesti měsících
Rafael Benítez na lavičce Evertonu skončil | Zdroj: Profimedia.cz

Bývalý trenér druhého liverpoolského celku neměl již od začátku angažmá na růžích ustláno. To se nakonec potvrdilo na hřišti, zkušenému španělskému lodivodovi zlomila vaz venkovní porážka na hřišti Norwiche.

Jednašedesátiletý rodák z Madridu zažil svá nejlepší léta v trénování na lavičce Liverpoolu, se kterým v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů. Jeho příchod na lavičku městského rivala tak nebyl přijat úplně pozitivně. Reputaci si mohl napravit po dobrých výkonech.

Ani to se ovšem nestalo. Everton zažívá jednu z nejhorších sezón v posledních letech a nyní se trmácí pouze šest bodů od sestupu do druhé nejvyšší soutěže. Odvolán byl po prohře na hřišti Norwiche, který je v sestupovém pásmu. 

Související obsah

Informaci již potvrdil samotný klub, který se zkušeným trenérem rozvázal smlouvu. Benítez byl odvolán po šesti měsících na lavičce, v Premier League zvládli Toffees vyhrát pouhých pět duelů a nyní je čeká tuhý boj o udržení v nejvyšší soutěži. 

Už během posledního utkání fanoušci Evertonu ukázali transparent, kde si přáli konec neoblíbeného trenéra. Jeden z fanoušků se dokonce pokoušel ke Španělovi dostat, ale pořadatelská služba uličníka dokázala zastavit.

Daleko se Everton nedostal ani v Carabao Cupu. Finále si zahraje Chelsea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události