Tenis

Hráče na Wimbledonu rozčiluje mokrá tráva. Kyrgios ji chtěl ještě pokropit

Tématem číslo jedna letošního Wimbledonu jsou mokré travnaté kurty, které zatím způsobují tenistům velké problémy. Několik z nich během zápasů uklouzlo a například Serena Williamsová si poranila kotník a musela odstoupit.

Právě pro americkou tenistku to bylo velice hořké. Williamsová usilovala o 24. grandslamový titul, aby vyrovnala rekord Margaret Courtové, nakonec však už v prvním kole se slzami v očích skrečovala.

 

Ozývají se ale i další tenisté, kterým povrch na Wimbledonu kazí jejích výsledek, a navíc jim může přivodit zranění. Po uklouznutí musel svůj zápas vzdát také Adrian Mannarino.


Související obsah"Tato tráva je komická, rozhodně to tedy není už travnatý povrch," prohlásil australský tenista Jordan Thompson. Souhlasí s ním i světová jednička Novak Djokovič, který si prý nepamatuje, kdy na Wimbledonu tak často uklouzl.Organizátoři slavného Wimbledonu však hráče uklidňují, že s trávou je vše v pořádku a rozhodně se nezměnila. Jediným problémem je podle bývalého hráče a člena představenstva All England Clubu Tima Henmana letošní deštivé počasí, kvůli kterému nestíhají kurty vyschnout.
 

Související obsah

"Nikdy není hezké vidět hráče padat, ale vlhkost se odpaří. Přirozeně to trvá nějakou dobu, ale od druhé poloviny prvního týdne se už tenisté začnou cítit na nohách mnohem pevněji," prohlásil šéf kurtů na Wimbledonu Neil Stubley.

Naopak Nick Kyrgios si stěžoval, že kurty jsou příliš suché a pomalé. Během zápasu s Francouzem Hubertem pak chtěl dokonce trávu pokropit.Související obsah

Při dohrávce zápasu druhý den ale také ošklivě podklouzl, nicméně nakonec dokázal zápas v pěti setech vyhrát a postoupit do druhého kola.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události