Tour de France

Otlučený Roglič končí na Tour de France. Nemá smysl pokračovat, říká

Otlučený Roglič končí na Tour de France. Nemá smysl pokračovat, říká
Zdroj: Profimedia

Slovinský cyklista Primož Roglič odstoupil z Tour de France. Jednatřicetiletý závodník byl na začátku slavného závodu velice potlučený, na svém instagramu se dokonce pochlubil tím, jak byl ofáčován po celém těle. Před devátou etapou se rozhodl svou účast pro zranění ukončit.

Člen jezdecké stáje Team Jumbo–Visma a bývalý skokan na lyžích Primož Roglič se ošklivě poranil ve třetí etapě, kde se opět ve velkém počtu padalo. Závod dojel celý odřený a o den později musel nastoupit obvázaný po celém těle. 

"Rozhodnutí jsem provedl společně se svým týmem," řekl Roglič. "Nemá smysl pokračovat tímto způsobem. Nyní je čas se zotavit a soustředit se na své nové cíle. Jsem velmi zklamaný, že musím Tour opustit, ale musím to přijmout tak, jak to je. Zůstávám optimistický a těším se,“ pronesl v oficiálním prohlášení slovinský cyklista.

Související obsah

Populární závod tak přichází o jednoho z nejlepších jezdců, který v letošním roce ovládl závod Kolem Baskicka a vyhrál bodovací soutěž Paříž-Nice. V minulém roce skončil na Tour de France na druhém místě.

VIDEO:  V osudové třetí etapě přišlo hodně pádů, na zemi skončil i Peter Sagan:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události