Fotbal

Velká posila pro Mladou Boleslav! Přichází bývalý reprezentační stoper

Velká posila pro Mladou Boleslav! Přichází bývalý reprezentační stoper
Zdroj: Profimedia

Mladá Boleslav hlásí velkou posilu. Do defenzivních řad přichází bývalý reprezentační obránce Marek Suchý, který byl volným hráčem. Se středočeským klubem podepsal smlouvu na dva roky.

Z příchodu Marka Suchého jsou v Mladé Boleslavi nadšení. "Jsem velmi rád za další velkou osobnost v Mladé Boleslavi. Marek Suchý je zárukou velkého profesionála, který se vrací do české ligy po velmi úspěšných zahraničních angažmá. Jsem si jistý, že výraznou měrou pomůže týmu na hřišti i v kabině," komentoval příchod zkušeného hráče majitel klubu Josef Dufek.

Marek Suchý doufá, že v novém působišti bude úspěšný a naplní se abmbice, které klub pro novou sezonu má: "Jsem rád kvůli sobě i rodině, že se vracím do české ligy po dlouhých fotbalových letech v zahraničí a budu se snažit naplnit očekávání Mladé Boleslavi. Věřím, že spolupráce s trenérem Jarolímem bude fungovat. Pro příští ligový ročník budeme mít tým opravdu silný a už nyní je vidět, že se skládá dobrá parta."

  

Zkušený stoper se vrací do české ligy po jedenácti letech strávených v zahraničí. Nejdříve si vyzkoušel angažmá v ruském Spartaku Moskva, odkud se po třech letech stěhoval do Basileje. Se švýcarským klubem získal celkem čtyři mistrovské tituly a vstřelil v jeho dresu deset gólů. Od roku 2019 pak působil v německém Augsburgu.

V reprezentačním áčku debutoval v roce 2010 a od té doby nastoupil ve 44 utkáních, přičemž si zahrál na dvou evropských šampionátech. Největšího úspěchu v dresu se lvem na prsou ale dosáhl na mistrovství světa do dvaceti let, kde s týmem vybojoval v Kanadě stříbrné medaile. 

 

Související obsah

Kromě Suchého má mladá Boleslav v merku dalšího bývalého hráče Slavie a reprezentace, útočníka Milana Škodu. Minulý týden majitel klubu pro Nova Sport potvrdil, že o něj má velký zájem. 

Šmicer s Ujfalušim nechápou změnu pravidla o venkovních gólech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události