Fotbal

Slavia propaguje očkování proti covidu-19. Fanoušci ji za to odsoudili

Slavia propaguje očkování proti covidu-19. Fanoušci ji za to odsoudili
Zdroj: SK Slavia Praha

Zástupci fotbalové Slavie natočili video, ve kterém propagují očkování. Po návratu reprezentantů z Eura ukázali, jak se hráči vydali pro druhou dávku očkování. Mimo současného kádru to zorganizovali i pro bývalé hráče, Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Jakuba Jankta. Někteří fanoušci ale pro tuto akci neměli pochopení a klub tvrdě zkritizovali.

Pár dní po návratu z evropského šampionátu se vydali fotbalisté Slavie do pražské O2 Arény, kde si nechali aplikovat druhou dávku vakcíny proti covidu-19.

Hlavní tváří videa je záložník Tomáš Holeš, který měl zásadní podíl na úspěchu české reprezentace na turnaji. "Teď nás čeká očkování, jdeme na druhou dávku. Doufám, že to bude v pohodě. Jsem rád, že už to budeme mít za sebou a že budeme mít konečně klid," říká na úvod videa. 

Související obsah

Ve videu můžeme vidět, jak se nechali očkovat aktuální hráči Slavie Tomáš Holeš a Jan Bořil. Kromě nich se zde objevují i bývalé opory týmu z Vršovic, Vladimír Coufal a Tomáš Souček, kteří momentálně válí za londýnský West Ham.

"Už to mám za sebou. Bylo to absolutně bez bolesti. Doufám, že už to konečně pomůže a covidu se zbavíme. Já jsem ho měl dvakrát a docela mi to fotbalový rok narušilo. Doporučuji to všem lidem, ať konečně uděláme za koronavirem tečku, abychom mohli normálně žít," řekl Holeš po aplikaci druhé dávky vakcíny. 

Související obsah

U některých fanoušků se tato klubová aktivita nesetkala s pozitivními reakcemi. "HNUSNÁ propaganda. A klid mít nebudete, vy ovce!" napsal jeden z komentujích pod videem na Youtube. V podobném duchu se přidávali i ostatní. 

"Co to je, proboha, za trapnou v reklamu. K čemu jste se to propůjčili," nechápe konání Slavie další fanynka.

Servítky si nebral ani další z diskutujících, který svá tvrzení doložil i číselnými údaji. "Očkování představuje pro dotyčného zhruba 100x větší riziko než samotný covid. O dlouhodobých vedlejších účincích této experimentální mRNA vakcíny navíc nevíme zhola nic. Proč dělá Slavia ze svých hráčů pokusné králíky? Hnus."

Hráči Slavie jsou v tuto chvíli už všichni naočkovaní a můžou se tak v plném složení připravovat na novou sezonu, která jim začíná ligovým utkáním proti Zlínu 25. července.

Slavia v létě už přivedla několik posil. Jednou z nich je bývalý hráč Sparty, Srdjan Plavšič. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události