Fotbal

Potvrzeno! Škoda je další velkou posilou Mladé Boleslavi

Milan Škoda s dresem Mladé Boleslavi
Zdroj: FK Mladá Boleslav

V pondělí fotbalová Mladá Boleslav dotáhla příchod zkušeného obránce Marka Suchého a o den později potvrdila zisk další velezkušené opory Milana Škody. Jeho příchod byl jen otázkou času, před pár dny se Středočechy již začal trénovat.

35letý útočník s reprezentačními zkušenostmi je nejnovější posilou středočeského týmu. V uplynulé sezoně nasázel v turecké lize 9 gólů, takže kromě zkušeností by měl přispět i vstřelenými brankami.

"V každé řadě týmu pro nadcházející sezónu jsem si přál fotbalově i lidsky vyzrálou osobnost, proto k Marku Matějovskému v záloze a Marku Suchému v obraně jsme přivedli kanonýra Milana Škodu," prozradil svou strategii pro klubový web prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek.

Škodovi není boleslavské prostředí cizí, hrál tam již v roce 2005, ale tehdy to bylo za úplně jiných okolností. Na začátku své kariéry tam pouze hostoval a tehdy hrál ještě na pozici stopera namísto hrotového útočníka.

Uplynulá sezona Středočechům vůbec nevyšla, když skončili na jedenáctém místě. S novými posilami se ale cíle opět zvednou, čemuž bude chtít napomoct i Škoda.

Související obsah

"Doufám, že v nastávající sezóně bude Boleslav jiná, než v té předchozí, a že budeme hrát o vyšší příčky, případně o Evropu. Stále mám ambice něco dokázat, to znamená, co nejčastěji vyhrávat a pomáhat k tomu góly," uvedl zkušený útočník po podpisu.

V Turecku musel Škoda hrát i na Štědrý den, svátek si ale zpříjemnil luxusní gólovou patičkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.