MMA

Poirier vs. McGregor 3: Starý Conor se musí vrátit, shodují se MMA ikony

Po půlročním čekání se na víkendovém UFC uzavře trilogie mezi Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem. V roce 2014 vyhral Ir v prvním kole, v lednu 2021 ukončoval zase Poirier. Kdo zvítězí tentokrát? Podívejte se, jak jeden z nejočekávanějších zápasů roku vidí Jiří Procházka, David Dvořák, Patrik Kincl, André Reinders či Machmud Muradov.

 Jiří Procházka - zápasník UFC

Já vidím strašně moc věcí, které na ten zápas mohou působit. Poirier ukázal, že umí zapnout a působit jako prvotřídní stratég a válečník. Držel se plánu, který mu přesně vyšel, a nedivil bych se, kdyby mu to vyšlo i potřetí. Jenže Conor zase během hry udržuje takové napětí, kterému zápasník se slabou myslí lehce podlehne. Tak předtím často vyhrával, jen svým tlakem a postojem, soupeři tomu uvěřili a začali se kácet. Stěžejní věc je, jestli nastolí tuhle psychologickou hru, a jestli mu ji Poirier sežere. Jestli chce McGregor vyhrát, musí udělat nějakou změnu, a to změnu absolutní, jemu to hraní si na kamaráda v tom druhém zápase nevycházelo.


Tip na výsledek:
Fandím Poirierovi i McGregorovi, ať udělají krásný zápas, ale spíše stojím za McGregorem. Přál bych si, aby se zase stal tím prostým dříčem, co maká jen pro ten boj.

Související obsah 

Patrik Kincl – zápasník KSW
Zdroj: Profimedia

Za mě se určitě můžeme těšit na parádní bitvu - jde o trilogii a příběh se tak uzavře. Dále si myslím, že se Conor ukáže v top formě po té poslední prohře. Ale i tak myslím, že to už stačit nebude. Z té top špičky vypadl a na Dustina už stačit nebude. Bude to čistě o tom, kdo si prosadí svůj gameplan, a v tom mi přijde Poirier skvělý, což ukázal v minulém zápase. U Conora vidím klíč k úspěchu, že vrátí do starých kolejí a vezme to víc přes pohyb. Hýbat se do stran, na vzdálenost a být nečitelný.
 

Tip na výsledek: Dustin Poirier vyhraje ve třetím kole.
 

Machmud Muradov – zápasník UFC
Zdroj: Profimedia

Myslím si, že Conor vyhraje před limitem. Už ve druhém zápase ho mohl ukončit, kdyby byl víc agresivní a takový, jako vždy byl. Ve druhém zápase byl moc hodný a nebyl to ten Conor, kterého známe. To bylo špatně. On své soupeře psychicky zničí ještě před zápasem a v kleci už jen dokončí, co začal na tiskovkách. Teď to vypadá, že se vrací ten starý Conor, nadává, žádný respekt nebo úcta. Takového Conora lidi mají rádi. Já sice trash-talk nemám rád, ale k němu to patří. Možná už nemá takovou motivaci jako dřív, ale on je sportovec, který to musí dokázat sobě a ne nikomu jinému. Věřím, že makal a vrátí se ten starý Conor.


Tip na vítěze: Conor McGregor vyhraje TKO. ve druhém kole.

 
David Dvořák - zápasník UFC
Zdroj: TV Nova

Za mě zase vyhraje Dustin, věřím mu. Myslím si, že vyhraje kolem třetího kola. Conor je nebezpečný v prvním a druhém, pak už fyzicky dost ztrácí a tam by Poirier mohl být mnohem lepší. Navíc v tom minulém zápase to McGregor dost podcenil, ty kopy na nohy mu vůbec nesedí a těžko říct, jestli s tím bude schopný něco udělat. Za mě má šanci jen v úvodu, ale může se stát cokoli, to už je MMA.
 

Tip na vítězě: Pokud bych si měl vsadit, tak Poirier.
 

André Reinders – trenér v Reinders MMA
Zdroj: Profimedia

Za mě je větší favorit Conor McGregor, a to z důvodu, že v tomto zápase bude nejdůležitější faktor motivace a mentální nastavení. Když se podíváme na jeho sociální sítě, je vidět, že tentokrát je jinak nastavený, než byl v posledních dvou zápasech. Viděli jsme smířlivějšího zápasníka a trochu mu chyběla ta dravost, ta se mu teď vrátila. I on sám říkal, že uvidíme toho starého, agresivního McGregora. Jde tam s tím, že chce soupeře zničit a ne se sportovně porovnávat. To bude důležitější než nějaká technická vyspělost.


Tip na vítěze:
Conor McGregor vyhraje KO./TKO. ve druhém kole
 

 
 

Zápas Dustin Poirier vs. Conor McGregor 2 (2021):
Zápas Dustin Poirier vs. Conor McGregor 1 (2014):
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události