LOH Tokio 2021

Kanoisté řeší před olympiádou problém. Lodě jsou ztracené na moři

Kanoisté řeší před olympiádou problém. Lodě jsou ztracené na moři
Zdroj: Profimedia

Čeští kanoisté, kteří míří na olympijské hry do Tokia, řeší ještě před startem problém. Jejich lodě, které už jsou do Japonska poslané, jsou aktuálně ztracené kdesi na moři.

Kanoe a kajaky poslali sportovci prvně do Portugalska začátkem května. Právě z Pyrenejského poloostrova měly putovat dále do Japonska. Jenže přišly nepříjemné novinky.

"Před dvěma týdny nám oznámili, že lodě budou mít týdenní zpoždění, předevčírem, že ještě další tři dny," prozradila jedna z českých nadějí Josef Dostál.

Ten má společně se svými kolegy strávit třítýdenní přípravný kemp ve městě Susaki. Jenže kvůli problémům na moři se svých lodí jen tak nedočkají.

Související obsah

A tak museli vymyslet náhradní plán. Dostál si půjčí téměř totožný kajak a stejně reaguje i bratrská dvojice Martin a Petr Fuksovi. Jenže již zmíněný Dostál má problém, a to kvůli jeho výšce. Stejně jako jeho kolega z doublekajaku Radek Šlouf.

"Jsme atypičtí, do ničeho jiného se nevejdeme," popsal Dostál. Česká dvojice tak naloží do letadla kajak, na kterém momentálně trénují a setkat by se s ním měli v Japonsku.

"Jsou to docela nervy, ale i kdyby žádná loď nedorazila a museli jsme si nějakou půjčit, tak se s tím popereme," uklidňuje trojnásobný olympijský medailista Dostál.

Čeští rychlostní kanoisté se přímo do Tokia přesunou 30. července.

Josef Dostál v loňském roce uvažoval nad účastí v kuchařské soutěži MasterChef Česko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události