Tenis

Plíšková nechala ve finále vše, ale na první grandslamový titul to nestačilo

Plíšková nechala ve finále vše, ale na první grandslamový titul to nestačilo
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková na svůj první grandslamový titul nedosáhla. Po velmi nervózním začátku sice svoji hru výrazně zlepšila a druhý set otočila na svoji stranu, ale na světovou jedničku to nakonec nestačilo. Ve svém první wimbledonském finále podlehla Ashleigh Bartyové 3:6 7:6 a 3:6. Diváci si ale mohli užít mnoho spektakulárních výměn.

Už od začátku zápasu byl vidět jasný rozdíl v psychickém rozpoložení obou tenistek. Zatímco Plíšková dělala hodně nevynucených chyb, Bartyová se prezentovala suverénním výkonem. První vítěznou výměnu si rodačka z Loun připsala až za stavu 0:3 0:30.

Ke konci prvního setu sice Plíšková vyrovnala hru a podařilo se jí dvakrát vzít soupeřce podání, ale na lepší výsledek než 3:6 to v úvodní sadě nestačilo. Herní projev Plíškové však naznačoval, že se může začít blýskat na lepší časy.

Související obsah

Do druhého setu už třináctá hráčka světa vstoupila lépe. Podruhé v zápase si udržela podání, ale Australanka byla nadále suverénní. Na svou stranu získala další tři gamy, přičemž Plíškovou brejkla čistou hrou, a tak českou hráčku čekala velmi těžká cesta, aby utkání alespoň zdramatizovala. 

A Plíšková vyrazila na tuto cestu velmi srdnatě. V následujících třech hrách ztratila dohromady jenom tři míče, což ji poslalo do nadějného vedení 4:3. Bylo znát, že si už více věří a z její rakety přibývalo čím dál tím více vítězných úderů. V následujícím gamu stálo na straně Bartyové velké štěstí. První tři výměny vyhrála díky tomu, že se míček z její rakety otřel o čáru pouze o několik milimetrů.

Související obsah

Plíšková se tím ale nenechala rozhodit a následný gam vyhrála čistou hrou, když se opět prezentovala suverénním výkonem. Bartyová ale těžký gam za stavu 4:5 zvládla. Poté ale přišel nečekaný zkrat české tenistky. Za stavu 40:0 měla na raketě jednoduchý míček na síti, ale zkazila jej. Následně prohrála i další čtyři výměny v řadě, což Bartyovou dovedlo pouhý jeden gam od titulu.

Plíšková ale zabojovala a následující hru si vzala podání zpátky, což znamenalo, že o vítězce druhé sady rozhodne tie-break. V něm Plíškové i dvakrát pomohla páska, díky které spadl míček těsně za síť, a zkrácenou hru nakonec vyhrála 7:4, když ji Australanka zakončila dvojchybou.

Související obsah

Do třetího setu ale vstoupila Plíšková opět velmi nervózně, čehož Bartyová bezezbytku využila a dostala se do vedení 3:0. Až za tohoto stavu se česká hráčka opět vrátila ke své hře a udržela si podání. Světová jednička ale byla na podání velmi jistá a nepustila Plíškovou k žádnému brejkbolu. Česká hráčka ale bojovala a donutila Australanku, aby si utkání za stavu 5:3 musela dopodávat.

Plíškové se sice v poslední hře podařilo dostat k brejkbolu, ale využít jej nedokázala, a tak se Australanka raduje ze svého druhého grandslamového titulu a Plíšková si na něj musí ještě nějakou dobu počkat.

O prvním wimbledonském finále se před zápasem Plíškové rozpovídala i Andrea Sestini Hlaváčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události