Tenis

Plíšková se po finále neubránila slzám: Já přece nikdy nebrečím!

Plíšková se po finále neubránila slzám: Já přece nikdy nebrečím!
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková byla opět velmi blízko zisku prvního grandslamového titulu. Stejně jako v roce 2016 to ale nevyšlo a ve finále prohrála s Bartyovou po bitvě ve třech setech. Diváci jí ale po zápase zaslouženě aplaudovali. Tak moc se jim líbily výkony české hráčky na turnaji. Ta se po zápase neubránila emocím.

Na hlavním kurtu v All England Clubu mohla být zaplněna kapacita do posledního místečka. Bitvu mezi Plíškovou a Bartyovou tak mohlo vidět patnáct tisíc diváků. I přes to, že česká hráčka prohrála, sklidila od nich potlesk. 

"Díky všem, že jste přišli. Užila jsem si každou minutu na kurtu," řekla Plíšková na začátku děkovné řeči. V tu chvíli začaly plné tribuny naplno burácet, což českou tenistku donutilo projevit své emoce. "Já přece nikdy nebrečím! Ale teď...," pokračovala Plíšková a rukou si stírala slzy z tváří. Diváci toto gesto na kurtu obvykle chladné tenistky náležitě ocenili.

Související obsah

Na závěr vzdala hold i své soupeřce. "Ash odehrála skvělý turnaj. Já bojovala, ale ona předvedla skvělý výkon. Gratuluji jí i jejímu týmu," ocenila výkon soupeřky. "Díky taky mému týmu, tady i doma, a samozřejmě mé rodině. Byly to úžasné dva týdny bez ohledu na to, jakou trofej mám," uzavřela Plíšková.

O prvním wimbledonském finále se před zápasem Plíškové rozpovídala i Andrea Sestini Hlaváčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události