Fotbal

Slavia podepsala už pět hráčů, Sparta zaostává. Co na oba kádry říká Siegl?

Fotbalová Fortuna liga začíná už 24. července. A hráčská škatulata jsou v plném proudu. Zatímco Slavia představila už pět posil, Sparta pouze dvě. Jaký má na nové tváře názor sparťanská legenda Horst Siegl?

"Víme, že Slavia je namlsaná, což se promítá i do posil. Možná mají až zbytečně moc útočníků. Otázkou je, s kým v kádru ještě počítají. U nich je podobné posilování už taková klasika," říká Siegl.

Jednou z posil Slavie je Srdjan Plavšič, který se ze Sparty přesunul právě na druhý břeh Vltavy, ačkoliv dříve říkal, že se sešívanými nejedná.

Právě srbský záložník by mohl být alternací na levou stranu za Petera Olayinku, u kterého je stále ve hře, že klub opustí.

Související obsah

Ještě před ním představila Slavia akvizici z Jablonce, střelce Ivana Schranze. Ten v loňské sezóně nasázel 13 branek a byl tak čtvrtým nejlepším střelcem soutěže.

Po konci v Plzni následně přišel Nigerijec Ubong Ekpai, který loňskou sezónu strávil na hostování v Českých Budějovicích. Sešívaní nedavno navíc podepsali 23letého dánského záložníka Madse Emila Madsena, který přišel z rakouského Lince.

Jako posledního přivedla do branky Aleše Mandouse, který tak s Ondřejem Kolářem vytvoří hodně silný tandem. 

Související obsah

"Kolář nechtěl jet na mistrovství jako trojka, což chápu. Pořád patří k tahounům mužstva. Ale je jasné, že pošilhává po zahraničí. Těžko říct, jestli přišla nějaká nabídka. Mandous bude určitě výborná posila. Ve Slavii chyběla stabilní a kvalitní dvojka. U Slavie vidím spíš problém v útočné fázi. Je tam spousta kluků, navíc má přijít Krmenčík. Někoho se budou muset zbavit," myslí si Siegl.

Zatímco Slavia stále mohutně posiluje, u Sparty už to tak slavné není. Sice získala na přestup slovenského obránce Dávida Hancka, ale jinak v jejích řadách najdeme pouze dvě nová jména.

Související obsah

Prvním je Jakub Pešek, který přišel z Liberce, ale je sparťanským odchovancem. Právě rodák z Hlinska by měl zalepit díru po Srdjanu Plavšičovi.

Druhou akvizicí je dánský obránce s vytříbenou levačkou Casper Hojer, jenž přišel z Aarhusu a měl by být jistotou na levé straně obrany.

"Hojera moc neznám, ale s Peškem přišla kvalita, což už ukazoval v Liberci. Těžko říct, jestli jsou to dostatečné posily. Pro trenéra Vrbu bylo evidentně důležité, že tým zůstal pohromadě a uzdravili se všichni hráči. I když teď už se nějaká zranění zase objevila," přidává svůj pohled bývalý kanonýr.

Související obsah

Více posil už Sparta neplánuje, což dal jasně najevo i kouč Pavel Vrba, který chce hlavně stabilizovat kádr z loňské sezóny. "Jestli trenér říká, že nemá nikoho vytipovaného, tak to také není úplně dobré. Chcete mít co nejvíce konkurenceschopný tým a konkurence musí být i uvnitř kádru."

"Na druhou stranu je pravda, že Sparta sice nepřivedla příliš posil, ale například do útoku se vrátilo velké množství hráčů z hostování. Záložní řada se posílila tím, že se uzdravil mladý Krejčí. U stoperů se hodně mluvilo o Ondřeji Čelůstkovi, který na Euru ale zahrál výborně. Trenér musí v týmu najít správnou chemii," doplňuje 52letý rodák z Ostrova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události