Cyklistika

Sagan prozradil detaily zranění, operaci už má za sebou

Veleúspěšný slovenský cyklista Peter Sagan musel odstoupit z letošní Tour de France kvůli zraněnému kolenu. Nyní prozradil detaily ohledně svého zranění, i že operaci už má zdárně za sebou.

Sedminásobný vítěz bodovací soutěže Tour de France měl ve třetí etapě nehodu, při které si poškodil koleno. Několik etap ještě zvládl odjet, ale před dvanáctou etapou slovenský závodník odstoupil ze závodu, jelikož se stav jeho kolene ještě zhoršil.

"Nejprve bych chtěl poděkovat svému týmu, týmovým doktorům a především našemu hlavnímu doktorovi Christopheru Edlerovi, za jejich podporu a vedení od třetí etapy. Zadruhé jsem vděčný za všechny zprávy, které jsem dostal od týmových kolegů, kamarádů i fanoušků z celého světa," rozepsal se Sagan na sociálních sítích.

"Ve třetí etapě mě převodník udeřil do kolena, otevřel kůži nad čéškou a zanechal hlubokou ránu. Vyčistili jsme ránu, jak to jen šlo, abychom zamezili infekci ze špíny z oleje. Jenomže po pár dnech se tam rozvinul zánět," popsal své zranění.

Související obsah

"Jedinou možností bylo ukončit závodění, odstoupit z Tour de France a podstoupit operaci. Naštěstí to byla jen povrchová infekce a kolenní kloub tím nebyl zasažen. Rád bych poděkoval doktorům v Monaku za excelentní operaci," nastínil své strasti z posledních dní.

"Už se cítím dobře a za pár dní bych měl být schopen znovu trénovat na svých bruslích. Pokud všechno půjde dobře, rozjedu se na svém kole po silnicích velmi brzy," dodal na závěr optimistickou předpověď.

Související obsah

Letošní Tour předčasně opustila kvůli zraněním už celá řada závodníků včetně druhého muže loňského ročníku Primože Rogliče.

Saganovu odstoupení z Tour de France jsme se věnovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události