Tenis

Nejbohatší tenisté a tenistky? Ve výčtu najdeme spoustu českých jmen

Nejbohatší tenisté a tenistky? Ve výčtu najdeme spoustu českých jmen
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Ve světě tenisu se točí obrovská spousta peněz a ti nejlepší tenisté a tenistky si díky turnajům a velkým smlouvám se sponzory přijdou na obrovské sumy. Kdo si ale na samotném prize money vydělal nejvíce? Mezi nejbohatší stovkou najdeme i několik českých jmen.

Samotné turnajové odměny se rok od roku neustále zvyšují. Výjimkou jsou pouze poslední dva roky, které znatelně ovlivňuje epidemie koronaviru. Například na letošním Wimbledonu bylo prize money sníženo o čtvrtinu.

Mezi hráči a hráčkami s největším obnosem tak najdeme logicky spíše současné hvězdy. Bývalé světové jedničky na tom tak slavně nejsou. V první stovce mužů najdeme čtyři tenisty, kteří jsou spojeni s Českou republikou. Mezi ženami je jmen dokonce 14.

Související obsah

Absolutním vládce je Novak Djokovič. Aktuální světová jednička už si na turnajích vydělala 149,8 milionu amerických dolarů (3,2 miliardy korun). Za ním je švýcarská legenda Roger Federer s 130,2 miliony dolarů (2,8 miliardy korun). Třetí je Rafael Nadal - 124,9 milionu dolarů (2,7 miliardy korun).

Mezi Čechy si na nejvyšší obnos přišel Tomáš Berdych - 29,5 milionu dolarů (631 milionů korun). Tomu patří celkově deváté místo. Osmnáctý je Ivan Lendl s 21,3 miliony dolarů (456 milionů korun), na 61. místě je Radek Štěpánek a 70. Petr Korda.

Související obsah

Ze starších světových jedniček je pátý Pete Sampras, osmý Andre Agassi, 13. Boris Becker, 45. Jim Courrier, 54. John McEnroe a 91. Jimmy Connors.

Mezi ženami je suverénně první Serena Williamsová s 94,4 miliony dolarů (2 miliardy korun). Tato částka by jí mezi muži stačila na čtvrté místo. Druhá je její sestra Venus s 42,2 miliony dolarů (903 milionů korun). Třetí místo patří ruské krásce, kterou není nikdo jiný než Maria Šarapovová, která vydělala 38,8 milionu dolarů (830 milionů korun).

Související obsah

Z Češek si na nejvíce peněz sáhla Petra Kvitová, která je celkově šestá. Dvojnásobná wimbledonská vítězka si přišla už na 33 milionů dolarů (706 milionů korun). Jedenáctá je bývalá švýcarská tenistka, která se narodila ještě v Československu, konkrétně v Košicích, Martina Hingisová. O pět míst za ní je Martina Navrátilová, která ale od roku 1975 už reprezentovala USA.

Ihned za ní je Karolína Plíšková, 38. Lucie Šafářová, 41. Barbora Strýcová, 48. Jana Novotná, 83. Kateřina Siniaková, 90. Helena Suková a 97. Květa Peschkeová.

Petra Kvitová letos startovala i na French Open. Ale kvůli zranění musela odstoupit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události