Tenis

To je podoba! Tenistka Naomi Ósakaová představila vlastní barbínu

Jako by ji z oka vypadla, že? Tenistka Naomi Ósakaová představila vlastní řadu panenek Barbie. Figurkou chce inspirovat mladé dívky.

“Tentokrát vám oficiálně představuji panenku Barbie Role Model Naomi Osaka. Opravdu doufám, že připomene všem dětem, že mohou být a dokázat cokoli,“ napsala 23letá tenistka k fotce vlastní figurky.
 

Ósakaová, která využívá svého postavení a sportem vydobyté slávy k upozorňování na mezirasové problémy společnosti, chce panenkou ukázat nový vzor pro mladé slečny. Stejně jako ji v mládí inspirovala Serena Williamsová, i ona chce dívkám dodat sílu naplnit své sny.

Také přidala jeden zajímavý fakt. Panenka nosí přesně stejný outfit, ve kterém světová dvojka hrála Australian Open 2020. Tehdy nečekaně vypadla už ve třetím kole s Američankou Gauffovou.
 

Letos Ósakaová příliš aktivní není. Z Australian Open odstoupila na protest a kvůli depresím účast zrušila také na dvorcích Wimbledonu. Za deset dnů by se ale měla představit na olympijských hrách v Tokiu, kde bude reprezentovat domácí Japonsko.


Naomi Ósakaová před odstoupení z turnaje v Austrálii bojkotovala média:
23násobná grandslamová vítězka není jedinou sportovkyní se kterou Mattel spolupracuje. Své panenky má také fotbalistka Alex Morganová či šermířka Ibtihaj Muhammadová. Letos společnost také oznámila spolupráci s gymnastkou Simone Bilesovou. Cílem je mladým dívkám ukazovat příklady skutečných hrdinek, které mohou inspirovat novou generaci.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události