Slovan s Čechy v sestavě nečekaně prohrál, ale přesto postupuje

Slovan Bratislava se v odvetě prvního předkola Ligy mistrů proti irskému Shamrocku Rovers pořádně natrápil. I přes to, že v domácím zápase vyhrál 2:0, tak měl na hřišti soupeře namále. Postup nakonec zachránil až Vladimír Weiss.

Mistr slovenské ligy z minulé sezony platil v dvojutkání proti irskému týmu za jasného favorita. Domácí zápas díky dvěma trefám Brazilce Rataa bez obtíží vyhrál 2:0, což mělo zajistit poklidný průběh odvety. Ale nebylo tomu tak.

Do odvety nastoupil za Slovan v základní sestavě český obránce Medveděv, zatímco Jaromír Zmrhal zůstal pouze na lavičce náhradníků. Už v šestnácté minutě se domácí dostali do vedení, když se trefil Burke z pokutového kopu a vykřesal tak svému týmu šance na postup.

O tři minuty později mohl hosty uklidnit Hrnčár, ale velkou příležitost zahodil. V dalším průběhu už slovenský tým příliš nebezpečný nebyl, což domácí potrestali. Richard Towell dostal příležitost ke střele z hranice vápna, kde byl úplně osamocen, a přesnou ranou překonal Chovana v brance Slovanu. Shamrock tak vedl 2:0 a za tohoto stavu by se šlo do prodloužení.

To se ale nakonec nekonalo. Vladimír Weiss si v 73. minutě převzal míč ve vápně soupeře, šikovně se vyhnul asi pětici protihráčů a přesnou ranou k tyči nasměroval Slovan za postupem. Další gól už v utkání nepadl, a tak může Slovan snít o postupu dál. V závěru zápasu se do utkání zapojil i Jaromír Zmrhal, který vystřídal Brazilce Rataa.

Ve druhém předkole čeká slovenský tým podstatně těžší oříšek, švýcarský Young Boys Bern.

Namále měl i další favorizovaný tým, rumunská Kluž, která postoupila přes Borac Banja Luku z Bosny a Hercegoviny až po prodloužení. O jejich postupu rozhodl krásným gólem Alexandru Chipciu, který hrával v pražské Spartě.

Předkola Ligy mistrů čekají i české týmy, Spartu a Slavii. Horst Siegl ohodnotil jejich letní přestupová období.

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.