Tenis

Korupce na Wimbledonu? Probíhá vyšetřování nezvykle vysokých sázek

Korupce na Wimbledonu? Probíhá vyšetřování nezvykle vysokých sázek
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA) uvedla, že prověřuje dva zápasy z letošního Wimbledonu, na které bylo evidováno nezvyklé množství sázek. O jaké zápasy se konkrétně jedná ale agentura neuvedla. Z důvodu, že stále podléhají vyšetřování.

"Dostaly se k nám výstrahy ze sázkařského prostředí, že u dvou zápasů došlo na Wimbledonu k porušení běžných vzorců," řekl tiskový mluvčí ITIA agentuře Reuters. 

"Je ale důležité si uvědomit, že výstraha sama o sobě neznamená, že utkání bylo zmanipulováno. Pokud by ale následná analýza zjistila, že mohlo dojít ke korupčnímu jednání, provedeme důslednou investigaci," naznačil mluvčí další postup.

Související obsah

O jaká utkání se jedná ale neprozradil. "Nemůžeme prozradit žádné detaily, dokud celou záležitost prověřujeme," řekl rezolutně.

S ovlivněnými zápasy kvůli sázkám jsou v tenise obvykle spojovány turnaje nižší kategorie. Před čtyřmi lety byl proveden nezávislý průzkum, ve kterém 464 tenistů a tenistek uvedlo, že mají s korupčním jednání zkušenost z první ruky. 

To je podoba! Druhá nejlepší tenistka světa má svou barbínu

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.