Fotbal

Zamíří Lewandowski do Premier League? Zájem projevil klub z Anglie

Zamíří Lewandowski do Premier League? Zájem projevil klub z Anglie
Zdroj: Profimedia

Sedmileté působení Roberta Lewandowského v Bayernu Mnichov se možná chýlí ke konci. Vedle Realu Madrid o něj projevil zájem i Manchester City, kterému se stále nedaří přivést Harryho Kanea z Tottenhamu. Odchod polského kanonýra napovídá i herní styl, kterým se prezentuje nový trenér Bayernu Julian Nagelsmann.

Úspěšný anglický klub, který v loňské sezoně oslavil zisk mistrovského titulu stále hledá náhradu za Sergia Aguera, který se s týmem v létě rozloučil. Hlavním cílem bylo získání Harryho Kanea, za kterého nabízeli 100 milionů Liber (3 miliardy korun), ale předseda londýnského klubu Daniel Levy nechce o prodeji elitního střelce ani slyšet.

Alternativou pro tým z Premier League se stal Robert Lewndowski, který sází góly jak na běžícím páse v dresu Bayernu Mnichov, když se 41 ligovými góly v loňské sezoně stanovil nový rekord Bundesligy. Informoval o tom server dailymail.com. City nyní situaci okolo něj monitorují, protože ví, že mu za dva roky končí smlouva, tak by mohlo být v zájmu Bayernu ho nyní prodat za výhodnou cenu. Navíc Pep Guardiola se s ním velmi dobře zná ze společného působení v Bayernu.

Související obsah

Kromě týmu z Manchesteru ale projevil o Lewandowského zájem také Real Madrid, který letos v létě z Mnichova přivedl obránce Davida Alabu. 

Odchodu elitního střelce z Bayernu také může napovídat příchod nového trenéra Juliana Nagelsmanna, který z působení v Lipsku nebyl zvyklý hrát na klasického středního útočníka.

Tímhle gólem Lewandowski překonal téměř 50 let starý rekord

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události