Fotbal

MS 2030 opět v bizarním formátu? Saúdská Arábie chce přizvat Itálii

MS 2030 opět v bizarním formátu? Saúdská Arábie chce přizvat Itálii
Zdroj: Profimedia

Fotbalové mistrovství světa v roce 2030 by se opět mohlo konat v hodně bizarním formátu. O pořadatelství totiž usiluje Saúdská Arábie, která se navíc chce spojit se vzdálenou Itálií. Fotbalisty by tak čekalo další dlouhé cestování.

Od ročníku 2026 by se měl světový šampionát konat se 48 týmy a vzroste také počet zápasů na 80. To nabádá k tomu, že by se turnaj měl konat minimálně ve dvou pořadatelských zemích.

O konání mistrovství světa tak už usiluje Velká Británie s Irskem a Španělsko s Portugalskem. Nyní by se mezi kandidáty měla zařadit i Saúdská Arábie, která se chce navíc spojit s evropskou fotbalovou velmocí a s aktuálními mistry Evropy, Itálií.S až šokující zprávou přišel server The Athletic. Saúdská Arábie se snaží i za pomoci společnosti Boston Consultancy Group najít partnera, jenž by do velkého fotbalového projektu šel.

Původně se spekulovala o spoluúčasti afrických států Maroka a Egypta, nicméně u těchto zemí panují obavy, zdali by konání mistrovství světa zvládly.

Související obsahDo hry se tak dostala prověřená fotbalová bašta, která má ke konání světového šampionátu všechny předpoklady. Nicméně při spolupořadatelství se Saúdskou Arábií by to znamenalo, že by fotbalisté museli mezi oběma zeměmi pendlovat tisíce kilometrů, konkrétně 3600 kilometrů.

Opakovala by se tak situace z letošního fotbalového Eura, kde vzdálenost mezi Londýnem a Baku byla 3900 kilometrů a hráči za celý šampionát museli létat sem a tam.

Související obsahNicméně MS 2026, které organizují Kanada, USA a Mexiko pak dělí nejsevernější město Edmonton a Mexico City 4 tisíce kilometrů.


"Vyhodnotíme si, jestli se budeme ucházet o mistrovství Evropy 2028, nebo MS 2030, kdy světový šampionát oslaví sto let,"
prohlásil tajemně prezident italské federace Gabriele Gravina


Takhle slavili fotbalisté Itálie výhru na Euru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události