šipky

Price zvládl roli favorita a soupeře smetl, postupují i další nasazení hráči

Price zvládl roli favorita a soupeře smetl, postupují i další nasazení hráči
Zdroj: Profimedia

Fanoušci šipek čekali dlouho, ale další velký turnaj je tu. World Matchplay má za sebou první hrací den. V něm se dařilo favoritům, nasazení Chisnall, Clayton, Price i van den Bergh přes své soupeře přešli.

Dave Chisnall se v prvním zápase turnaje utkal s Vincentem van der Voortem. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, žádný z šipkařů neměl více než dvoulegové vedení, ale Chizzy potvrdil roli favorita a především díky úspěšnosti zavírání přes 70 % zvítězil 10:8.

V druhém duelu na sebe narazili Jonny Clayton a Dirk van Duijvenbode. Velšan vzal soupeři hned první podání, ale Nizozemec zvládl později srovnat na 3:3. Clayton ve zbytku utkání ztratil ještě dva servisy, avšak čtyři dokázal sebrat soupeři, takže vyhrál 10:7.

Gerwyn Price byl následně proti Jermainu Wattimenovi jasným favoritem, jakožto světová jednička proti hráči číslo 32. První dva legy překvapivě bral Nizozemec, jenže Iceman dokázal zabrat a ve zbytku utkání dovolil soupeři jen další dva legy a vyhrál 10:4.

Související obsah

Poslední duel prvního dne svedli Dimitri van den Bergh a Devon Petersen. I čtvrtý duel ovládl favorit, jelikož Belgičan šel brzy do vedení a Africkému válečníkovi to nelétalo. Petersen skončil s průměrem 84 bodů na tři šipky, a do druhého kola tak po přesvědčivé výhře 10:5 postoupila světová osmička.

Výsledky prvního dne World Matchplay:

D. Chisnall - V. van den Voort 10:8

J. Clayton - D. van Duijvenbode 10:7

G. Price - J. Wattimena 10:4

D. van den Bergh - D. Petersen 10:5

Poslední velkou šipkařskou trofej bral Jonny Clayton, když ovládl Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události