Fotbal

Sparta vysvětlila, proč jsou lístky tak drahé. Na vině je i finanční fair play

Sparta vysvětlila, proč jsou lístky tak drahé. Na vině je i finanční fair play
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Chystali jste se na utkání fotbalového předkola Ligy mistrů Sparty s Rapidem Vídeň, ale odradila vás příliš vysoká cena vstupenek? Marketingový ředitel týmu z Letné nyní objasnil, proč lístky stojí tolik a nejsou součástí ligové permanentky.

Vstupenky na předkola evropských pohárů obvykle mívají věrní fanoušci v rámci svých permanentek zdarma, ale příznivci Sparty si musí letos za lístky na Rapid zaplatit zvlášť. Navíc to nejsou žádné malé částky. Sparta proto zdůvodnila, proč takovouto cenu nastavila.

"Příjmy ze vstupenek, nejen z ligy, ale i z evropských pohárů jsou zásadní položkou v celkovém rozpočtu klubu. Dnes to vychází na přibližně pět až deset procent celkového rozpočtu. Je to zásadní věc, aby Sparta mohla plnit své sportovní i nesportovní cíle, aby splnila podmínky UEFA financial fair play, a aby mohla díky tomu bez problémů i nadále hrát evropské poháry," prozradil marketingový ředitel Sparty Kamil Veselý.

"Permanentku považujeme za produkt ligový, který se přímo nevztahuje k evropským pohárům. Tím důvodem je také to, že u evropských pohárů nikdy nevíme, kolik zápasů v těch předkolech bude, a s jakými soupeři budeme hrát. Těžko se nám při cenotvorbě permanentky zohledňuje to, jaká předkola nás čekají. Proto jsme se rozhodli tyto produkty oddělit," uvedl k problematice permanentek.

 

Nejlevnější lístky bez slevy pro permantkáře či členy Sparta clubu vyjdou na 890 Kč. "Výši cen vstupenek na utkání s Rapidem jsme tímto způsobem stanovili ze čtyř základních důvodů. Zaprvé to považujeme za extrémně důležité utkání, svým významem srovnatelné se zápasy ve skupinách evropských pohárů," uvedl první z důvodů.

 

Související obsah

"Zadruhé máme sníženou kapacitu na padesát procent, ale organizační náklady máme dokonce vyšší než za běžného režimu kvůli covidovým nařízením," zmínil také problematiku dnešní doby.

"Zatřetí věříme, že většinu vstupenek si mezi sebou rozeberou permanentkáři se slevou 50%. Začtvrté jsme chtěli právě permanentkářům ukázat, že má smysl mít permanentku a dali jsme tuto padesátiprocentní slevu z vyššího základu," dodal. Držitelé permanentních vstupenek tak budou moci na Rapid přijít za 445 Kč.

Sparta má do nové sezóny ty nejvyšší cíle, chce sesadit Slavii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události