Fotbal

Barcelona v problémech! Pokračování Messiho je stále ve hvězdách

Barcelona v problémech! Pokračování Messiho je stále ve hvězdách
Zdroj: Profimedia

Je to jen pár dní, kdy vyšla najevo informace, že se Lionel Messi domluvil na podpisu s Barcelonou na nové smlouvě. Vše ale může být ještě jinak. Důvodem je, že katalánský klub překročil platový strop, a tak mu vedení La Ligy možná nedovolí Messiho a spol. zaregistrovat.

Kromě finančního stropu navíc Barcelona bojuje s velkými dluhy, kterých dosáhly za přítomnosti minulého vedení a nynější prezident Joan Laporta tak musí ušetřit 200 milionů Eur, což je více než 5 miliard korun.

Pokud se tak nestane, tak Barcelona může přijít o své největší hvězdy v čele s Lionelem Messim. Důvodem jsou nová pravidla, která vedení La Ligy zavádí, aby se nůžky mezi velkokluby a týmům s menšími finančními možnostmi nezastavitelně nerozevřely.

Související obsah

Barcelona se sice s Messim údajně domluvila na snížení platu o 50 procent, ale ani to nemusí stačit, aby se vešli do povinného finančního stropu. Ten je u každého mužstva jinak. Záleží na tom, jaký má klub příjmy a výdaje nebo jestli nedluží různým subjektům příliš moc peněz. 

Při posledním auditu bylo navíc zjištěno, že Barcelona celkově dluží více než 30 miliard korun, což je situace značně nepříjemná.

Pokračování Messiho bylo ještě před pár dny na dobré cestě

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.