Fotbal

Kauza úplatků pokračuje: Pražský klub Vyšehrad stíhá kriminálka

Kauza úplatků pokračuje: Pražský klub Vyšehrad stíhá kriminálka
Zdroj: Profimedia

Kauza kolem bývalého předsedy FAČRu Romana Berbra a ovlivňování výsledků druhé a třetí fotbalové ligy pokračuje. Kriminalisté nyní vznesli obvinění proti pražskému fotbalovému klubu FC Slavoj Vyšehrad, a to kvůli činnosti bývalého sportovního ředitele Romana Rogoze.

O trestním stíhání vůči jedné právnické osobě bylo rozhodnuto 11. června. Informaci přinesla Česká televize a té také potvrdil člen představenstva FC Slavoj Vyšehrad Pavel Vandas, že je stíhán právě pražský klub. V kauze ovlivňování výsledků je od října 2020 obviněno také dalších 22 fyzických osob.
 
 

Vandas dále upozornil, že předmětem trestního stíhání je hlavně jednání bývalého ředitele Romana Rogoze, který v klubu působil od roku 2018. Za svého působení měl být prostředníkem mezi rozhodčími a bývalým předsedou fotbalového svazu Romanem Berbrem a společně měli ovlivňovat výsledky zápasů.

Zdroj: Profimedia

 

Vyšetřovatelé nyní řeší nejen zapojení Rogoze, ale také aktivitu právnické osoby tedy klubu. Cílem šetření je posoudit, zda mohl klub nekalé činnosti zabránit a míru jeho spolupráce. Vyšehrad proti trestnímu stíhání podal odvolání.


Kauzu odstartovala razie na sídle FAČR, připomeňte si dění z loňského října:


 

Není to poprvé, co je Rogoz stíhán. Před Vyšehradem se angažoval v Příbrami, kde vykonával funkci sportovního ředitele. Během svého působení byl vyšetřován za údajné uplácení při zápasu s Budějovicemi. Nakonec byl zproštěn obvinění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události