Fotbal

Kancléř Mynář má další problém. Bude ho vyšetřovat Etická komise FAČR

Etická komise FAČR ve středu znovu zasedla a rozdávala tresty. Tentokrát došlo na rozhodčího Zdeňka Vaňkáta, který se nesmí dva roky podílet na žádné aktivitě ve spojitosti s FAČR. Zároveň mu byl udělen i peněžitý trest ve výši 25 tisíc korun. Dále bylo zahájeno řízení s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem.

Zdeněk Vaňkát dostal výše uvedený trest za to, že spáchal disciplinární přečin narušení regulérnosti soutěže, když se před utkáním potkal s Romanem Rogozem a z pozice asistenta rozhodčího ovlivnil zápas mezi Slavojem Vyšehrad a Varnsdorfem. Ten se odehrál 28. září 2019 a domácí v něm vyhráli 3:1.

Kromě zmíněného bylo také ukončeno disciplinární řízení s rozhodčím Jakubem Hrabovským, protože nebylo prokázáno, že ke skutku, pro nějž byl vyšetřován, opravdu došlo. Původně se měl dopustit ovlivnění zápasu Vyšehradu z pozice asistenta.

Související obsah

​Etická komise si rovněž pozvala k podání vysvětlení další osoby, které vyslechne jako svědky ve vedených řízeních. 

Nyní si Etická komise FAČR posvítí na hradního kancléře Vratislava Mynáře. Ten je podezřelý ze spáchání disciplinárního přečinu narušení regulérnosti soutěže.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události