32. letní olympijské hry jsou oficiálně zahájeny. Část japonské veřejnosti je však stále proti a zahajovací ceremoniál doprovodila řada protestu v ulicích kolem stadionu.

Zatímco na Národním stadionu Japonska probíhal zahajovací ceremoniál, v průvodu se představilo 206 zúčastněných zemí a hry byly oficiálně prohlášeny za zahájené, jen pár desítek metrů vedle probíhaly četné protesty.

“NE IOC!,“ “Zrušte olympiádu,“ či “Olympiáda zabíjí chudé,“ i "Zrušte hry, zachraňte životy," tak takové transparenty byly v ulicích hlavního města k vidění.

Odpor japonské veřejnosti doprovází olympiádu po celý pandemický rok. Z průzkumů vycházelo, že majorita respondentů se postupně přikláněla k dalšímu odložení či úplnému zrušení her. Japonská vláda s Mezinárodním olympijským výborem však rozhodla, že dokáže uspořádat bezpečné hry pandemii navzdory.

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.