LOH Tokio 2021

Protesty proti olympiádě pokračují! Do ulic vyšly davy Japonců

32. letní olympijské hry jsou oficiálně zahájeny. Část japonské veřejnosti je však stále proti a zahajovací ceremoniál doprovodila řada protestu v ulicích kolem stadionu.

Zatímco na Národním stadionu Japonska probíhal zahajovací ceremoniál, v průvodu se představilo 206 zúčastněných zemí a hry byly oficiálně prohlášeny za zahájené, jen pár desítek metrů vedle probíhaly četné protesty.

 

“NE IOC!,“ “Zrušte olympiádu,“ či “Olympiáda zabíjí chudé,“ i "Zrušte hry, zachraňte životy," tak takové transparenty byly v ulicích hlavního města k vidění.

Související obsahOdpor japonské veřejnosti doprovází olympiádu po celý pandemický rok. Z průzkumů vycházelo, že majorita respondentů se postupně přikláněla k dalšímu odložení či úplnému zrušení her. Japonská vláda s Mezinárodním olympijským výborem však rozhodla, že dokáže uspořádat bezpečné hry pandemii navzdory.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.