Neuvěřitelné! Irský tým srovnal gólem z vlastní půlky ve 123. minutě

Naprosto dechberoucí průběh měl zápas irského poháru mezi Athlone a Waterfordem. V utkání včetně prodloužení padlo celkem osm gólů, což je sice výjimečné, ale ne nijak šokující. Jakým způsobem k tomu došlo, zvedalo diváky ze sedadel a ještě dlouho budou na tento duel vzpomínat.

Waterford, který hraje nejvyšší irskou soutěž byl lehkým favoritem utkání. Po 53 minutách vedl na hřišti soupeře 2:0 a směřoval tak k pohodovému postupu. Jenže pak se začala karta obracet. Druholigový soupeř skóre třemi góly otočil, když se zásluhou McAuleyho penalty dostali v 88. minutě do vedení.

Hráči Athlone se ale nevzdali a v 91. minutě srovnali skóre, i když hráli už více než dvacet minut o deseti hráčích v poli. Zápas tak zamířil do prodloužení. V něm se oba týmy nemohly dlouho prosadit. Branka přišla až ve 122. minutě, když se trefil Forrest v dresu hostů. To už byla pro Waterford skoro neřešitelná situace, protože neměli prakticky žádný čas, aby stihli zareagovat.

Dokázali ale nemožné. Na středovém kruhu rozehráli a hned z první Glen McAuley poslal míč na branku z vlastní poloviny hřiště. K překvapení všech se o pár vteřin později třepotal míč v síti. Takové momenty jsou často k vidění v basketbale, že se mužstvo bodově prosadí pár desetin vteřiny před koncem, ale ve fotbale tímto způsobem velmi zřídka, a to ještě navíc takovým způsobem.

Waterfordu ale nakonec tento gól nebyl příliš platný. Penaltový rozstřel nezvládli, takže se z postupu radoval jejich soupeř.

Vtipný gól padl nedávno i v Jižní Americe. Podívat se na něj můžete zde.