Oktagon

Krištofič je prozatímním šampionem a vyzve Vémolu. Pudilová padla

Krištofič je prozatímním šampionem a vyzve Vémolu. Pudilová padla
Zdroj: Profimedia

V noci ze soboty na neděli se na pražské Štvanici uskutečnil další MMA Oktagon galavečer. Jeho vrcholem byl souboj o prozatímního šampiona střední váhy mezi Marcinem Naruszczkou a Samuelem Krištofičem. V hlavním předzápase se představila česká MMA jednička Lucie Pudilová. K vidění byl i Slovák Matúš Juráček, který se zatím v organizaci pyšní neporazitelností.

Jako první se v oktagonu objevil Matúš Juráček. Soupeřem mu byl Španěl Tato Primera, který měl do tohoto souboje bilanci dvou výher a jedné prohry. Jeho poslední zápas byl ale neúspěšný, a tak se chtěl proti Juráčkovi vrátit na vítěznou vlnu. Slovenský bojovník je byl ale dosud neporažen. Má za sebou skalpy v podobě Jana Širokého a Gábora Borárose.

Souboj to byl velmi vyrovnaný a o jeho vítězi nakonec museli rozhodnout až bodoví rozhodčí. Ti se jednohlasně na vítězi neshodli, ale dva z nich viděli skóre 29:28 ve prospěch Juráčka, což nakonec rozhodlo o jeho vítězství.

Související obsah

Hlavním předzápasem před vrcholem večera byl duel mezi Lucií Pudilovou a Talitou Bernardoovou. Pudilová je jedinou českou fighterkou, která se dostala do UFC. Tento duel pro ni byl ale velkou výzvou. Česká bojovnice ale držela sérii neporazitelnosti a v případě úspěchu by se opět přiblížila špičce bantamové váhy. 

Jednalo se opět o vyrovnaný duel a do hry tak musel opět vstoupit bodoví rozhodčí. Ti se ale shodně přilonili na stranu zkušené Brazilky, když jí určili výhru 30:27.

Související obsah

Vrcholem večera byl souboj mezi Marcinem Naruszczkou a Samuelem Krištofičem. Místo Piráta se měl v tomto duelu objevit Karlos Vémola, ale jeho zranění ho do oktagonu nepustilo. O titul prozatímního šampiona střední váhy si to tak rozdali tito dva borci. 

Tím se stal Samuel "Pirát" Krištofič, o jehož vítězství rozhodli bodoví rozhodčí. A tak se po výsledcích 48:46, 48:46 a 49:45 radoval z cenného skalpu. Sice se jednalo o těsný duel, ale Kristofič ho měl po celou dobu pod kontrolou. Jeho příštím soupeřem mu bude český bijec Vémola. 

Lucie Pudilová zvedá 130 kg v domácí posilovně

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události