LOH Tokio 2021

Velké překvapení v české skupině. Obhájci zlata padli s Francií

K velkému překvapení došlo v basketbalové skupině, ve které figuruje i český národní tým. Ke svému prvnímu zápasu totiž nastoupil tým USA a Francie. A právě výběr ze země galského kohouta dokázal hvězdami nabitý kádr porazit.

Durant, LaVine, Lillard, Green a Adebayo. Takhle vypadala základní pětka výběru USA. Ale ani to nestačilo na srdnatý tým Francie.

Začátek zápasu vyšel lépe evropskému celku, ale v průběhu o vedení přišel a po deseti minutách prohrával o sedm bodů. Ve druhé části zámořský výběr stále udržoval vedení a vypadalo to, že má zápas pod kontrolou.

Jenže přišel druhý poločas. Úvod stejný, basketbalisté USA drželi náskok kolem 10 bodů. Jenže na konci už opět vedla Francie, kterou táhnul především Evan Fournier z Bostonu.