Kvitová na olympiádě končí! Ve třetím setu dostala kanára

Petra Kvitová na olympijských hrách

Desátá nasazená tenistka Petra Kvitová překvapivě končí již ve druhém kole. S Alison van Uytvanckovou vyhrála první set, ale nakonec v dalších dvou prohrála, a dokonce se s turnajem rozloučila kanárem.

Petra Kvitová byla v druhém kole proti van Uytvanckové jasnou favoritkou, Belgičance patří až 59. místo světového žebříčku, zatímco Češka je 13. hráčkou světa.

První set skončil dle předpokladů. Kvitová získala jeden brejk a vedla už 5:2, Belgičanka sice dokázala srovnat na 5:5, ale poté rodačka z Bílovce dokázala vyhrát dvě hry v řadě a brala set v poměru 7:5.

Druhý set byl do stavu 3:3 vyrovnaný, jenže poté přišel zlom. Van Uytvancková sebrala Kvitové dvakrát podání a do rozhodující sady šla v podstatně lepším rozpoložení.

V třetím setu se Kvitová už trápila, nedokázala uhrát ani jeden gem, takže se s hrami v tokiu loučí obdrženým kanárem. Petra Kvitová je tak první českou tenistkou, jež na olympiádě končí, Krejčíková i Vondroušová postoupily do třetího kola a Plíšková v druhém kole ještě bojuje.

To Karolína Plíšková svou třísetovou bitvu se Španělkou Suarezovou Navarrovou zvládla. Stejně jako Kvitová vyhrála první set, jenže v tom druhém absolutně nezvládla tiebreak, ve kterém neuhrála ani bod.

Plíšková narozdíl od Kvitové zvládla vstup do rozhodující sady a při první příležitosti sebrala Španělce podání. Koncovku utkání zvládla letošní finalistka Wimbledonu skvěle, soupeřce dovolila uhrát pouze jeden gem a ve třetím kole na ni čeká Italka Giorgiová.

Výsledky českých tenistek v druhém kole olympijského turnaje:

B. Krejčíková - L. A. Fernandezová 6:2, 6:4

M. Vondroušová - M. Buzarnescu 6:1, 6:2

A. van Uytvanck - P. Kvitová 5:7, 6:3, 6:0

Ka. Plíšková - C. Suarezová Navarrová - 6:3, 6:7(0), 6:1

Zatímco nejlepší tenisté bojují na olympiádě, Vít Kopřiva zazářil na turnaji v Gstaadu: