Fotbal

Barcelona ukončila spor s Neymarem, vše vyřešilo mimosoudní vyrovnání

Barcelona ukončila spor s Neymarem, vše vyřešilo mimosoudní vyrovnání
Zdroj: Profimedia

Dlouhodobé spory mezi fotbalovou Barcelonou a Brazilcem Neymarem jsou u konce. Hvězdný fotbalista dal svůj bývalý tým k soudu, protože nedošlo k dodržení smlouvy. Po čtyřech letech nicméně došlo k mimosoudnímu vyrovnání.

Barcelona vedla od roku 2017 spory s Neymarem, který jako nejdražší hráč historie odešel do pařížského PSG. Neymar tvrdil, že mu byl dlužen nezaplacený podpisový bonus. Blaugranas tímto měli porušit smlouvu.

Nyní se zdá být vše vyřešeno a zapomenuto. „FC Barcelona oznamuje, že mimosoudní cestou skončily pracovní a občanskoprávní spory, které byly zahájeny s brazilským hráčem Neymarem," znělo v prohlášení katalánského celku. 

Související obsah

Společnost, která řídí Neymarovu kariéru, po přechodu do Francie v roce 2017 tvrdila, že hráči byl dlužen věrnostní bonus související s prodloužením smlouvy, která byla podepsána v roce 2016. Barcelona kdysi samotného hráče žalovala. 

Katalánský soud rozhodl ve prospěch Barcelony v červnu 2020 a Neymar měl vyplatit svému bývalému klubu 6,7 miliónů (172 miliónů korun). Po vyrovnání mimo soud je celá akce u konce.

VIDEO: Barcelona se již připravuje na novou sezónu, v té poslední skončila až na třetím místě: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události