Fotbal

Rashford má srdce ze zlata. Peníze na opravu zdi odmítl, našel lepší využití

Rashford má srdce ze zlata. Peníze na opravu zdi odmítl, našel lepší využití
Zdroj: profimedia

Fotbalista Manchesteru United Marcus Rashford opět ukázal, jaké má dobré srdce. Peníze vybrané fanoušky na opravu nástěnné malby s jeho podobiznou, kterou zničili vandalové po finále evropského šampionátu, poslal na charitu. Konkrétně se jedná o potravinovou banku pro děti. A nejsou to rozhodně drobné, celkem věnoval 40 tisíc liber (1,2 milionu korun).

Rashford byl společně s Bukayo Sakou a Jadonem Sanchem obětí rasistických útoků poté, co neproměnili pokutové kopy ve finále mistrovství Evropy. Rozzuření Angličané následně zničili nástěnnou malbu, na které byl útočník Manchesteru United vyobrazen.

Jeho příznivci poté uspořádali finanční sbírku, jejíž výtěžek měl sloužit na opravu tohoto uměleckého díla. Celkově mezi sebou vybrali 40 tisíc liber, což je v přepočtu přibližně 1,2 milionu korun. Tato částka měla k napravení škod bohatě stačit. 

Související obsah

Anglický fotbalista ale prokázal, že má srdce na správném místě. Rozhodl se, že tyto peníze budou mít lepší využití. 

"Děkuji Withington Walls za to, že odstartovali tuto sbírku. Mé poděkování patří také každému, kdo přispěl na opravu. Celkově se vybralo 40 tisíc liber, které věnuji potravinové bance FareShare Greater Manchester, která zajistí, že děti budou mít přes léto co jíst," napsal do příspěvku na sociálních sítích. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události