Fotbal

Rashford se emotivně omlouvá Anglii, jeho malbu zničili vandalové

Přelepená malba Marcuse Rashforda
Zdroj: Profimedia

Jeden ze smutných hrdinů finále fotbalového Eura Marcus Rashford prožívá krušné dny. Sám se musí vyrovnat s neproměněnou penaltou a do toho mu od fanoušků chodí urážlivé zprávy. Útočník Manchesteru United se nyní na sociálních sítích v emotivní zpávě omluvil celé Anglii za své selhání.

Marcus Rashford je jedním ze tří Angličanů, kteří ve finálovém rozstřelu neproměnili pokutový kop a stali se obrovskými terči kritiky. Kromě urážek na internetu nějaký vandal poškodil i obrovskou malbu Rashforda v jeho rodném Manchesteru. Na zdi se objevilo několik nasprejovaných sprostých nadávek.

Talentovaný hráč Manchesteru United si uvědomuje, že zklamal, obzvlášť, když do zápasu naskočil až v poslední minutě pouze kvůli penaltě. Proto na své sociální sítě umístil dlouhou a emotivní omluvu celé Anglii.

"Během toho dlouhého rozběhu jsem si chtěl ušetřit trochu času, ale naneštěstí to dopadlo jinak než bych si přál," popsal kritický moment, kdy v penaltovém rozstřelu trefil pouze tyč.

 

"Cítil jsem, že jsem zklamal své spoluhráče. Cítil jsem, že jsem zklamal všechny. Penalta byla to jediné, o co jsem byl požádán, abych prospěl týmu. Umím skórovat z penalty i ve spánku, tak proč teď ne?" položil řečnickou otázku.

"Přehrává se mi to v hlavě stále dokola od té doby, co jsem trefil ten míč a pravděpodobně neexistují slova, která by popsala, jak se cítím. Finále. 55 let. 1 penalta. Historie. Vše, co mohu říct, je pardon. Přeji si, aby to dopadlo jinak," pokračoval ve své emotivní zprávě.

 

Související obsah

"Kdykoliv zvládnu přijmout kritiku za můj výkon, moje penalta nebyla dostatečně dobrá, měla jít do brány, ale nikdy se neomluvím za to, kdo jsem a odkud pocházím. Nikdy jsem necítil větší hrdost, než když jsem měl tři lvy na hrudi a viděl jsem svou rodinu, jak mi fandí v davu desetitisíců," svěřil se celému světu.

"Zprávy, které jsem dnes dostal, byly pozitivně ohromující a vidět tu reakci ve Withingtonu mě dostalo na pokraj slz," narážel na pozitivní vzkazy, které lidi začali lepit přes nadávky na jeho malbě. Naštěstí se tedy kromě urážek setkává i s velkou podporou v době, kdy na tom sám není psychicky vůbec dobře.

Související obsah

Podporu mu vyjádřil i městský rival Manchester City. K omluvě mu v komentářích napsal: "Celý Manchester a celá Anglie je na tebe hrdá, Marcusi"

Finále Eura skončilo fiaskem i pro několik anglických fanoušků, které zatkla policie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události