Fotbal

Nová pravidla v Premier League: Mění se VAR, hra rukou i střídání

Nová pravidla v Premier League: Mění se VAR, hra rukou i střídání
Zdroj: Profimedia

Anglická fotbalová liga začne v polovině srpna a bude se řídit novými pravidly. Změny se týkají posuzování ofsajdů u videa, hry rukou před gólovými akcemi a také střídání.

První změna se týká ofsajdové čáry. Ta bude při zkoumání u videa širší, aby se nestávalo, že góly nebudou uznané kvůli palci u nohy v ofsajdu. Jak široká přesně bude, ale nebylo zveřejněno. Ofsajdová čára bude nově určená podle podpaží.

Měnit se bude také pravidlo ohledně hraní rukou. Pokud v zárodku gólové situace útočící tým zahraje nepovoleným způsobem rukou, gól se rušit nebude. Vstřelenou branku zruší pouze ruka, která přímo vytvoří gólovou šanci.

Koronavirová pandemie ve světě změnila pravidlo ohledně střídání a nově se všude po světě smí střídat pětkrát za zápas. V Anglii se ale vrací ke klasickému trojnásobnému střídání.

Související obsah

Jedinou výjimkou je otřes mozku. Když bude mít hráč příznaky, nebo bude mít rozhodčí vážné podezření, že hráč utrpěl otřes mozku, může tým využít jedno střídání navíc.

V nižších soutěžích místo videorozhodčího může napomoci i fanoušek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Krátká zpráva

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.