NHL

Naštvaný Fleury se o výměně dočetl na Twitteru. Chce skončit s hokejem

Kanadský brankář Marc-André Fleury byl v úterý velmi nečekaně vyměněn z Vegas do Chicaga. Pro samotného hráče byl tento přestup velkým šokem, o kterém se prý dozvěděl až ze sociálních sítí. Nyní zvažuje, že ukončí kariéru, protože za Blackhawks hrát nechce.

V minulé sezoně vyhrál Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře celé sezony. Pár týdnů po té se ho jeho klub, ve kterém odehrál čtyři sezony, nečekaně zbavil a vyměnil jej do Chicaga za Mikaela Hakkarainena, který má na svém kontě pouhých 14 startů v AHL.

Pro zkušeného brankáře, který v kariéře třikrát zvedl nad hlavu Stanleyův pohár, byl vynucený přestup ke konkurenci velkým šokem. Tím spíš, že se o něm podle novináře Jesseho Grangera, který má ke klubu blízko, dozvěděl ze sociálních sítí.

Ještě před pár dny byl Fleury přesvědčen, že svoji kariéru skončí ve Vegas. Do konce smlouvy zbýval šestatřicetiletému brankáři ještě jeden rok a se změnou působiště vůbec nepočítal. Podle blízkých zdrojů se do Chicaga stěhovat nechce hlavně kvůli rodině, která je ve Vegas zvyklá. Zvažuje tak konec kariéry. 

To na Twitteru potvrdil i jeho agent Allan Walsh. "Marc stále od nikoho z klubu neslyšel, že byl vyměněn do Chicaga. Nyní celou situaci probere se svojí rodinou a vážně popřemýšlí o své budoucnosti."

Související obsah

Že byl odchod Fleuryho z Vegas již zpečetěn, potvrzuje i prohlášení generálního manažera Vegas Kellyho McCrimmona. "Chtěl bych Marcovi poděkovat za čas, který ve Vegas strávil. Prožili jsme s ním neuvěřitelné chvíle. Je to asi nejoblíbenější sportovec, se kterým jsem se kdy setkal. Chápu, že kvůli našemu rozhodnutí, je hodně lidí smutných. Stejně tak i já. Ale cítím zodpovědnost, aby tým byl co nejlepší," stálo v jeho prohlášení.

Vegas Golden Knights mají za Fleuryho kvalitní náhradu v Robinu Lehnerovi a kanadský brankář by následující rok ubíral sedm milionů dolarů z platového stropu. Že ho chtějí Golden Knights pustit prakticky zadarmo, naznačuje, že mají v plánu podepsat nějakou velkou rybu z trhu volných hráčů.

Fantastický Fleury! V potřebný moment vytasil parádní zákrok

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události