Fotbal

Trenér Vrba vtrhnul na hřiště. Konec zápasu s Rapidem byl emotivní

Pavel Vrba uprostřed strkanice
Zdroj: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Sparta to dokázala a postoupila v předkole Ligy mistrů přes Rapid Vídeň. Závěr zápasu byl ale pořádně vypjatý. Když se v jednu chvíli začali hráči na hřišti strkat, vtrhnul na hrací plochu i trenér Pavel Vrba, aby celou situaci uklidnil.

Sparta většinu utkání držela vedení 1:0, které by znamenalo prodloužení. V 81. minutě ale vstřelil postupový gól Jakub Pešek a hosté začali být pořádně nervózní.

V závěrečných minutách Pražany na vlastní polovině agresivně atakovali, aby se ještě dostali k míči, jeden z těchto zákroků spustil velkou strkanici. Do ní se zapojilo hned několik hráčů z obou celků.

Pavel Vrba v tu chvíli patrně cítil, že je potřeba zasáhnout, a tak neváhal opustit svůj vymezený prostor u postranní čáry a vtrhnul přímo na hřiště, kde uklidňoval své svěřence a odstrkoval je od soupeřů, aby nedošlo ke zbytečným karetním trestům.

 

Související obsah

Žlutou kartu ze strkanice si tak nakonec odnesli pouze Bořek Dočkal, hostující Kevin Wimmer a právě Vrba. Tomu žluté napomenutí vůbec nemuselo vadit a postup si po závěrečném hvizdu náležitě užil.

V dalším předkole na Vrbu a jeho svěřence čeká Monako, třetí tým uplynulé sezony francouzské ligy.

Předsezonní posily Sparty i Slavie, včetně hrdiny Peška, zhodnotil Horst Siegl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události