Chci, aby smlouva s Nashvillem byla tak dobrá jako oddací list, říká Rittich

V Torontu odchytal jen čtyři zápasy a v létě se stal volným hráčem. Na nové angažmá ale nečekal příliš dlouho. Podepsal smlouvu s Nashvillem, kde se o místo jedničky popere s Finem Juuse Sarosem. Osmadvacetiletý brankář věří, že se prosadí a odchytá co nejvíce zápasů.

Svoji kariéru v NHL zahájil v Calgary, kde odehrál čtyři sezony, poté se během minulého ročníku stěhoval do Toronta, ale neprosadil se. Odehrál zde pouze čtyři zápasy a stal se v létě volným hráčem. Ze svého nového angažmá má radost.

"Jsem velice spokojený s jednáním ze strany Nashvillu. Nám se nejednalo o peníze, ale o to, abych dostal co největší šanci. S mým agentem cítíme, že tam ji dostanu. Je to krásné město, ale hlavní je hokejová stránka. Nashville má jedny z nejlepších fanoušků a super stadion včetně zázemí," komentoval Rittich své nové angažmá.

Související obsah

O místo jedničky se popere s Finem Sarosem, který působí v klubu už čtyři sezony. "Situace mezi brankáři tam bude doufám vyrovnaná a věřím, že je nějaká šance Sarose přechytat. Svoji pozici nyní nedokážu odhadnout, ale chci odchytat co nejvíce zápasů," tvrdí osmadvacetiletý brankář sebevědomě.

Přesto, že se stal v létě volným hráčem, byla jeho situace vyřešena poměrně rychle. "Ohledně trhu s volnými hráči jsem nebyl tolik nervózní, protože jsme měli s manželkou tříleté výročí svatby. Moc jsme si to užili. Před třemi lety jsem podepsal ten papír, kterého nelituji a vážím si ho. Tak doufám, že tento papír (smlouva s Nashvillem) bude stejně tak dobrý," zmínil, že mu náročnější životní období pomohla překonat právě jeho paní.

Související obsah

Co bylo, to bylo. Přesně tímto heslem se Rittich chce v novém působišti řídit. "Minulá sezona nebyla dobrá. Bylo tam pár věcí v osobním a hokejovém životě. Snažím se to hodit za hlavu. Soustředím se, aby příští sezona byla výborná," říká odhodlaně. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události