LOH Tokio 2021

Prokletí Djokoviče na olympijských hrách nekončí. Znovu zlato nezíská

Tenisový turnaj v Tokiu eviduje další velké překvapení. Novak Djokovič ani tentokrát zlatou medaili na olympijských hrách nezíská. V semifinále nestačil na Němce Alexandera Zvereva, se kterým prohrál 6:1 3:6 1:6.

Srbský šampion byl v japonské metropoli považován za jasného favorita. Vždyť letos zatím vyhrál, na co sáhl. Ovládl Australian Open, French Open a Wimbledon. Ale tyto turnaje už v minulosti vyhrál. Nic nového. Zlatá olympijská medaille mu ale stále unikala. Jeho maximem byl bronz z Pekingu, který získal v roce 2008.

A nevyšlo to ani tentokrát. Přitom do semifinálového zápasu vstoupil výborně. V prvním setu byl jasně lepším hráčem. Za 38 minut ho získal 6:1, když soupeři dvakrát sebral podání a sám ho nepustil ani k jednomu brejkbolu.

Vše běželo, jak má, i na začátku druhého druhého setu. V pátém gamu se dostal do vedení 3:2 s brejkem a k postupu do finále mu stačilo si "pouze" udržet třikrát své podání. Ale nepovedlo se. Od té doby byl vládcem na kurtu čtyřiadvacetiletý Němec.

Zbylé čtyři gamy Zverev vyhrál, čímž si vynutil rozhodující třetí set. A momentum bylo jasně na jeho straně. Vyhrál první čtyři gamy a světová jednička byla na ručník. Nakonec v klíčové sadě dominoval 6:1 a postoupil do finále. Na Novaka Djokoviče tak zbyl jen boj o bronz. V něm se utká s Rusem Chačanovem.

Na French Open se Djokovičovi dařilo podstatně lépe.