NHL

Podepíše Rask smlouvu s Bostonem? Situaci komplikuje operace kyčle

Tuukku Raska si nelze ani v jiném dresu představit
Zdroj: Profimedia

Hokejový brankář Tuukka Rask má zatím nejistou budoucnost. Hvězdný gólman, který v NHL chytal pouze v barvách Bostonu, stále čeká na novou smlouvu.

A je možné, že nový kontrakt v nejbližší době čtyřiatřicetiletý brankář nedostane. Předpokládá se totiž, že nebude připravený na nový ročník NHL kvůli operaci kyčle, kterou zkušený matador absolvoval. Podle všeho by mohl být připravený až v lednu či únoru příštího roku. 

To je možná důvod, proč Bruins angažovali brankáře Linuse Ullmarka. Ten podepsal smlouvu na čtyři léta s platem pěti milionů dolarů na sezónu (105 milionů Kč). 

Související obsah

Boston ale podpis Tuukky Raska nevylučuje. Naopak podle insiderů má stále dveře otevřené. Bývalý brankář Plzně a držitel Vezinovy trofeje by se mohl připojit k týmu právě na začátku příštího roku. 

Tohle je důvod, proč si Raska Boston Bruins váží:

To by pak za Bruins mohlo chytat silné duo Ullmark - Rask. Otázkou však zůstává, jestli by na oba brankáře zbylo místo v platovém stropu. Aktuálně se počítá s Jeremy Swaymanem, ten ale příliš mnoho peněz v platovém stropě nezabírá, poněvadž stále chytá pod nováčkovskou smlouvou.

Zájem o zkušeného finského brankáře jistě bude i jinde. Nicměné sám Rask se vyjádřil, že přestup do jiného klubu rozhodně není na pořadu dne

Související obsah

Pravděpodobná se zdá být tedy varianta, že za klub z Massachusetts bude chytat i nadále. Ale každý ví, že cesty hráčů v NHL jsou nevyzpytatelné. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události