Hokej

V Arizoně asi chtěli střelce, jinak by mě nepodepsali, říká Jaškin

Na českého hokejistu Dmitrije Jaškina čeká nová výzva. Po dvou letech strávených v KHL v dresu Dynama Moskva se přesouvá opět za moře. Příští sezónu odkroutí v Arizoně. Jak se na nové angažmá těší a co od něj očekává?

"NHL pro mě byla priorita. Bylo to tak už po první sezóně v Dynamu, ale nepodařilo se to. Myslím, že mi pomohlo, že jsem si musel ještě rok počkat a dostal jsem se na další úroveň," uvědomuje si Jaškin.

"Tak nějak jsem se v KHL našel. Roky v ní mi daly hrozně moc. Vím, kde mám silné a slabé stránky," popisuje. "Bylo pro mě důležité, že jsem dostával takový prostor na ledě. Doufám, že přesvědčím i trenéry Arizony," říká rodák z Omsku.

"Smlouva s Arizonou se upekla na konci sezóny během play-off. Mluvil jsem s trenéry i manažery. Rozhovor s generálním manažerem byl klíčový. Navíc se známe. Před sedmi lety mě draftoval do St. Louis. Asi chtějí v Arizoně střelce, jinak by mě nepodepsali," odtajňuje 28letý útočník svou roli.

Související obsah

Arizona nebyla jediným týmem z NHL, který o Jaškina stál. "Nějaké kluby ještě byly ve hře, ale od Arizony přišla nejlepší nabídka a myslím, že pro mě bude ideální," doufá nejlepší střelec KHL loňské sezóny.

"Jdu tam plný sebevědomí. Těším se na to. Je to úplně jiné, než když jsem tam šel tenkrát. Začátky byly krušné. Dohrál jsem sezónu v juniorce v Quebecu. Chtěl jsem letět domů, ale trenér si mě ještě vytáhl a odehrál jsem ještě dva zápasy," vzpomíná odchovanec Vsetína.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události