Fotbal

Spartu s Monakem nepožene plný stadion. Překážkou je očkování

Spartu s Monakem nepožene plný stadion. Překážkou je očkování
Fanoušci Sparty při derby | Zdroj: profimedia.cz

Sparta se v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů s Monakem bude opět moci spolehnout na podporu svých fanoušků. Ale bohužel ne na úplně plnou Letnou. Důvodem je nutnost očkování.

Prvních 3000 fanoušků, kteří si koupili vstupenku, se mohou prokázat pouhým negativním PCR nebo antigenním testem. Zbytek už musí mít ukončené očkování, tedy musí být minimálně 14 dnů po druhé dávce, případně prodělal covid v posledních 180 dnech. A to je právě problém, kvůli kterému nebude sparťanský stadion vyprodaný.

"Nutnost ukončení očkování s 14denní lhůtou je zjevně velká bariéra. Očekávám 10 až 12 tisíc fanoušků, což je opravdu škoda. O atmosféru se však nebojím! Snad každým týdnem bude růst počet fanoušků, kteří budou moci k nám na stadion," doufá marketingový ředitel Sparty Kamil Veselý.

Související obsah

Některým fanouškům jsou ale právě tato omezení stále proti srsti, někteří to zase nestíhají termínově. "Spousta lidí jako já má buď po první, nebo druhé dávce, ale nestihnou to," rozčiluje se jeden z nich.

Kapacita pro evropské poháry je na Letné stanovena na 18 tisíc, s tím, že dva tisíce lístků jsou určeny pro potřeby klubu. Aktuálně je v prodeji ještě čtyři tisíce vstupenek.

Ve druhém předkole prošla Sparta přes Rapid Vídeň. Podívejte se na hodnocení trenéra a několika hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události