Fotbal

Sparta na Letné padla 0:2. Rozlícené fanoušky musel uklidňovat Lafata

Kevin Volland a David Pavelka v hlavičkovém souboji
Kevin Volland a David Pavelka v hlavičkovém souboji | Zdroj: Profimedia

Pražská Sparta duel třetího předkola s favorizovaným Monakem prohrála 0:2. Kromě trpké porážky se souboj neobešel bez rasistických útoků fanoušků na jednoho z úspěšných střelců.

Letenští nehráli špatný fotbal, ale koncovku měli zkrátka lepší hosté. První branka přišla v 38. minutě ze standardní situace, kdy roh Golovina hlavou zakončil Aurelien Tchouameni. Francouzský útočník se vydal slavit vstříc sparťanskému kotli. Na oplátku si zřejmě vysloužil rasistickou urážku, kterou reklamoval u sudího Olivera.
 

Sparťanský kotel přišel uklidnit bývalý kapitán pražského celku David Lafata. Napomenutí se ozvalo i z reproduktorů a poté už utkání pokračovalo.

Druhý gól padl až ve druhé půli, kdy zmatky v obraně potrestal z dorážky Kevin Volland. Jeho střele předcházel průnik před Nitu, jedna zblokována rána, kterou však v souboji Diop nasměroval zpět k Vollandovi, a ten se napodruhé už nezmýlil.
 

Porážka 0:2 pro Spartu znamená, že pokud chce ještě zabojovat o Ligu mistrů, bude muset třetí celek minulého ročníku francouzské ligy venku porazit o dva góly, aby se alespoň prodlužovalo. Případně vyhrát o tři branky.
 

Související obsah

Sparta do třetího předkola prošla přes Rapid Vídeň. Vítězstvím si zajistila účast v druhé prestižní soutěži – Evropské lize:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události