Motorsport

MotoGP po sezoně přijde o velké jméno, Rossi končí kariéru

Valentino Rossi
Zdroj: Profimedia

Sedminásobný šampion nejvyšší kategorie MotoGP a jedna z největších legend motorsportu Valentino Rossi po sezoně ukončí kariéru. 42letý Ital to oznámil na tiskové konferenci.

"Řekl jsem to během sezony, že o dalším roce se rozhodnu po pauze. Rozhodl jsem se skončit po konci ročníku, takže příští rok už bohužel nebudu jezdec MotoGP," řekl na tiskové konferenci.

"Je to těžké a je to velmi smutný moment, protože se to neříká snadno, že další rok už nebudu závodit na motocyklech. Dělal jsem to třicet let, takže příští rok se mi změní život z jistého úhlu pohledu," pokračoval sedminásobný mistr z nejprestižnější kategorie, jenž začal kariéru dalšími dvěma tituly z nižších kategorií.

Valentino Rossi za 26 sezon v seriálu MotoGP posbíral fantastických 115 vítězství, poslední přidal v roce 2017. Loni se Rossi jednou dostal na stupně vítězů díky třetímu místu v Andalusii, ale letos byl zatím nejlépe desátý.
 

Související obsah
Rossi je rekordmanem v počtu startů, prvních, druhých i třetích míst, v počtu bodů i spoustě dalších kategorií. MotoGP tak po sezoně přijde o opravdového giganta, který ke svému sportu přilákal nespočet fanoušků.

Loni mohl Rossi přidat mezi své úspěchy další druhé místo, ale v nadějně rozjetém závodě upadl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události