Jablonec domácí přestřelku s Celticem nezvládl, prohrál o dva góly

Martin Doležal v souboji s Nirem Bittonem
Zdroj: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Po čtyřech ostatních českých týmech do evropských pohárů vstoupili i fotbalisté Jablonce. V domácím klání nestačili na favorizovaný Celtic Glasgow a do odvety si odváží dvoubrankové manko.

Úvod zápasu byl velmi divoký. Hosté otevřeli skóre v 12. minutě, když Abada dokázal dorazit vlastní sraženou střelu. Hned o čtyři minuty později zvýšil na dvoubrankové vedení Furuhaši, jenž unikl za obranu.

Václav Pilař ale oplatil po pouhé minutě stejnou mincí. Využil Považancovo skvělé vysunutí za obranu a brankáři Hartovi nedal šanci.

Hostům mohl před přestávkou vrátit dvougólové vedení McGregor, ale jeho střela těsně minula Hanušovu bránu. Chvilku po přestávce zblokoval Krob soupeřův centr do vlastní tyče a Furuhaši měl příležitost dorážet z malého vápna, jenže bránu trestuhodně přestřelil.

Klid skotskému celku tak dodal až James Forrest v 64. minutě, když si počíhal na dorážku Abadovy střely. S dvougólovým vedením si Skotové hlídali zbytek utkání, když kontrolovali hru, ale Malínský ještě v 85. minutě využil rychlý kontr, když přeloboval brankáře Harta.

Když už to vypadalo, že Jablonec půjde do odvety s hratelnou ztrátou jednoho gólu, udeřil počtvrté ještě Christie v devadesáté minutě. Celtic tak doma bude hrát s vedením 4:2 a svěřenci Petra Rady budou potřebovat podobný výkon jako loni Sparta (ta na Celtic Parku vyhrála 4:1), aby mohli myslet na postup.